Захід під назвою «Порядок на дорогах міста: спільна відповідальність влади та громади» відбувся у четвер,14 травня. Про це повідомляє прес-служба громадського руху «Народний Контроль Волинь».
Участь у круглому столі взяли активні учасники спільнот у Фейсбуці,які фіксують порушення правил дорожнього руху у мережі,громадські активісти,депутати Луцькради,керівництво УДАІ у Волинській області,журналісти та інші.
За словами керівника виконкому Народного Контролю Волині,модератора зустрічі Михайла Шелепа зустріч зініційована з метою,щоб спільно знайти механізми реагування на порушення Правил дорожнього руху у Луцьку.
Громадська активістка,активна учасниця Фейсбук-спільноти «АвтоАндони Луцька» Марія Доманська вважає,що проблему парковок можна вирішити за допомогою евакуаторів,постійного штрафування та виправлення недоліків розміщення дорожніх знаків.
Представник спільноти «Порушення Правил дорожнього руху Луцька» Олег Савчук говорить,що немає процедури для свідка правопорушення повідомити про це даішникам. Він запропонував присутнім працівникам Державтоінспекції ввести електронний спосіб повідомлення про порушення Правил – «заповнити форму на сайті і додати фотофіксацію».
Натомість заступник начальника УДАІ у Волинській області Андрій Бондарук поскаржився на те,що найбільшою проблемою є нестача працівників. Сьогодні на патрулювання Луцька виїжджають лише 4 даішники. Але він зауважив,що спільно із Автомайданом України планують відновити спільні патрулі.
Ще один представник ДАІ Віктор Главічка зауважує,що зважаючи на законодавство,фотофіксація правопорушення має здійснюватися лише на сертифіковані прилади.
Учасники круглого столу зазначили,що найбільше проблем з неправильним паркуванням у центрі міста. Тому було запропоновано провести спільний рейд із даішниками,громадськими активістами та журналістами,щоб зафіксувати випадки паркування у непризначених для цього місцях. Таким чином,громадськість хоче навчити луцьких водіїв,принаймні у центрі,паркуватися правильно.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook