Архітектори розробили проєкт відбудови знищеного росіянами Посад-Покровського (фото) - Волинь.Правда

Архітектори розробили проєкт відбудови знищеного росіянами Посад-Покровського (фото)

Показати всі

Архітектори розробили проєкт відбудови знищеного росіянами Посад-Покровського (фото)

Проєкт відбудови пошкодженого ворожими обстрілами села Посад-Покровське на Херсонщині презентувала архітектурна компанія Archimatika.

Передає Промисловий Портал з посиланням на Нерухомі медіа.

Проєкт села був розроблений у партнерстві з Держагентством відновлення та розвитку інфраструктури України. Його бачення обговорили на зустрічі з мешканцями Посад-Покровського.

Проєкт Archimatika

Єдність архітектурного образу стане візитівкою села. Проєкт передбачає відновлення знищених будівель таким чином, щоб зберегти автентичний образ населеного пункту запровадивши дизайн-код.

Крім хати, кожний сільський двір включає певну кількість блоків господарських приміщень (погрібник, літня кухня, курник, хлів тощо).

“Повертати хату і не повертати господарські будівлі – беззмістовно, оскільки без них неможливе життя в селі. Тому, архітектори мислили масштабом домогосподарства, а не окремої будівлі”, – розповіли в Archimatika.

У зв’язку з цим, крім кількох типів хат, в проєкт закладено кілька типів господарських “модулів”. Фактично, такий модуль представляє собою “порожню” будівлю. В ній кожен власник зможе облаштувати ту функцію, яку вважає за потрібне особисто для себе.

Проєкт Archimatika

Нові будівлі інтерпретуватимуть традиційну місцеву архітектуру: штукатурені фасади, двоскатні чи шатрові дахи, композитна черепиця як оптимальна альтернатива історично притаманній Посад-Покровському керамічній, що подекуди збереглася тут з XIX сторіччя.

Кожне домоволодіння відбудовуватиметься за принципом напівзакритого внутрішнього двору – це історично властиво місцевій забудові. Прийом дозволяє закрити подвір’я від сильних степових вітрів.

Щоб захиститися від пекучого сонця, архітектори пропонують облаштувати по периметру кожного двору перголи та галереї, сформувавши патіо. Надалі тут ростимуть фруктові дерева.

Історично склалося, що більшість будівель Посад Покровського збудовано з виробленого тут же саману. Це екологічний, простий у виробництві та дешевий будматеріал.

Як альтернативу поширеним індустріальним матеріалам, архітектори пропонують використати цю технологію, поновивши виробництво саманних блоків на існуючому тут глинищі. Це створило б робочі місця і надало б населенню відчуття причетності до відновлення власного села.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *