Розробкою займається команда волонтерів Сергія Бірюкова. Проєкт створюється з прицілом на простоту та масовість.
“Доступність технології виготовлення окремих компонентів ракети дозволяє диверсифікувати їх масове виробництво по всій території України, звівши нанівець загрозу знищення засобів виробництва точковим ракетним ударом з боку агресора”, – зазначають розробники.
Ракета призначається для ураження пріоритетних цілей, таких як засоби ППО, склади боєприпасів чи місця зосередження особового складу супротивника. Для цього наявна термобарична або комбінована уламково-фугасна бойова частина вагою 20 кг. Запуск можна здійснювати за допомогою пневмокатапульти або твердопаливного прискорювача.
Раніше ми публікували новину про випробування використання твердопаливного прискорювача для запуску БПЛА.
Розробники відзначають, що ракета має достатню ефективну площу розсіювання (Radar cross-section) та помітний тепловий слід, щоб розпізнаватися радарами супротивника як пріоритетна ціль. За задумом це змусить супротивника витрачати дорогі зенітні ракети на дешеві та масові “Трембіти”, що виснажуватиме можливості засобів ППО.
Залпові пуски (20 ракет і більше) дозволять перевантажувати та проривати протиповітряну оборону супротивника. Подібна тактика застосування є одною з переваг спрощеного масового виробництва.
Також до переваг ракети винахідники відносять надійність. Її двигун простий у виготовленні, не має жодної рухомої деталі та працює на звичайному бензині. Значний шум роботи мотора (близько 100 dB) буде супутнім психоемоційним фактором для особового складу підрозділів агресора.
Заявлені наразі льотно-технічні характеристики:
Наразі розробники шукають більше людей у свою команду. Запрошують усіх: однодумців, партнерів, фахівців, підрядників та волонтерів.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook