Позицію з одним надувних об’єктів показали український спецпідрозділ «Карлсон».
Надувний танк помітили з розвідувального безпілотника, але бійці помітили, що надувна гармата танка була здута, що повністю знецінює задум від цих надувних об’єктів.
«Наш спецпідрозділ знайшов таємну зброю росіян, російська армія здувається! Яке командування, такі й танки», – розповіли розвідники.
Макети військової техніки використовувалися давно, ще під час Другої світової війни й досить ефективно застосовувалися для обману противника, для дезінформації, і щоб відвести удар від справжньої техніки.
Але сучасні технології вивело мистецтво обману супротивника нові висоти. З часом змінюється форма та матеріал з яких макети виготовляються.
У 2013 році було відомо, що збройні сили Росії розпочали закупівлю надувних макетів танків, літаків та ракетних комплексів.
Мова йшла, зокрема, про макети танків Т-72 і Т-80, винищувачів Су-27 та МіГ-31, а також деяких ракетних комплексів різного призначення.
Стверджувалося, що макети є каркасом, обтягнутим повітронепроникною оболонкою. Кожен макет бойової техніки містить, зокрема, теплові та радіолокаційні імітатори, енергоблок, вентилятор.
Російські підприємці розповідали, що макет танк коштує приблизно 20 тисяч доларів, ЗРК С-300 — 50 тисяч.
Щільна тканина, можливо, і не зупинить атаку ворога, але з пантелику його має збивати. Російський виробник стверджував: додай трохи повітря, розправ дуло і техніку не відрізниш від справжньої.
Нагадаємо, у 2020 році благодійний фонд «Повернись живим» на полігоні Широкий Лан презентував макет САУ 2С3 «Акація» для омани противника.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook