Православні лучани молитовно вшанували небесного покровителя міста (ФОТО) - Волинь.Правда

Православні лучани молитовно вшанували небесного покровителя міста (ФОТО)

Показати всі

Православні лучани молитовно вшанували небесного покровителя міста (ФОТО)

22 травня Православна Церква святкує пам’ять перенесення чесних мощей святителя Миколая архієпископа Мир Лікійських чудотворця із Мир Лікійських у Барі. У Луцьку цього дня відбулися традиційні Хресний хід та Молебень, – повідомляє «Волинська правда».

Священнослужителі Луцького міського благочиння УПЦ, студенти ВДС та віряни Хресною ходою пройшли в вулицями міста від Свято-Покровського кафедрального храму до пам’ятника небесному покровителю Луцька святителю Миколаю, що біля Луцької мерії. Під час процесії священнослужителі та віряни співали духовні піснеспіви, по-особливому радісно і гарно лунали ірмоси Пасхального канону у виконанні хору студентів ВДС під керівництвом протоієрея Петра Муляра.

Біля пам’ятника святому Миколаю був відслужили молебень, який очолив секретар Волинської єпархії протоієрей Миколай Бондарук.

«Щиро вітаю вас, дорогі драти і сестри із продовженням, фактично завершенням пасхального періоду. І сьогодні ми прийшли сюди піднести наші молитви до великого угодника Божого святителя і чудотворця Миколая, щоби попросити у небесного покровителя нашого міста благословення, миру і радості. Щоби молитвами цього угодника Божого Господь послав нам мир і добробут на наше місто і на нашу землю», – сказав секретар Волинської єпархії УПЦ протоієрей Миколай Бондарук.

Святий Миколай шанується у Луцьку як небесний покровитель міста з XIII століття. Тоді князь Данило Галицький особливо боровся за, принаймні фактичну, незалежність Волинсько-Галицької держави від Золотої Орди. У 1259 році Лучеськ опинився у облозі ординців на чолі із полководцем Куремсою, і лучани особливо ревно молилися до святителя Миколая про порятунок.

Як розповідає Волинсько-Галицький літопис, в часі облоги розпочалася страшна негода, вітер був настільки сильним, що навіть повертав каміння, яким нападники із катапульт обстрілювали місто. І врешті монголо-татари відступили. А вдячні за порятунок лучани з того часу шанують святого Миколая, до слова, улюбленого вірними Української Церкви святого, як небесного покровителя свого міста.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook