Биківня – наш спільний із Польщею біль, заявив сьогодні, 21 травня, Президент України.
Радянська влада десятиріччями приховувала правду про злочини, скоєні нею у Биківнянському лісі, і тільки зусиллями патріотів вдалося дізнатися правду про трагедію. Про це Президент України Петро Порошенко сказав під час урочистої церемонії вшанування пам’яті жертв політичних репресій у Биківнянському лісі, повідомляє «Укрінформ».
«Побувавши вчора в Заксенгаузені і стоячи сьогодні тут у Биківні, ще і ще раз усвідомлюю, відчуваю кожною клітиною людожерську подібність нацистського та сталінського режимів.
Нагадаю, парламентська асамблея ОБСЄ вісім років тому ухвалила дуже важливу резолюцію про їхню тотожність. Вона навіть запропонувала запровадити спільний день пам’яті жертв сталінізму та нацизму.
Ось чому, якщо хто не зрозумів, протягом останніх років в Україні і було проведено декомунізацію. Ось чому відбувся так званий «ленінопад». Ось чому очистилася карта України від імен її катів та душогубів. Ось чому оновилися таблички з назвами вулиць. Комуністичним ідолам нема і не буде місця в нашій країні.
І без підконтрольних ФСБ-КДБ соціальних мереж мій український народ теж здатен прожити. І, до речі, закон про заборону георгіївських стрічок я теж підпишу, щойно він надійде до мене із Верховної Ради. Чому? Тому, що це не є символікою Другої світової, це символіка – символ агресії проти України 2014-2017 років. Тому що обвішані цими стрічками бойовики вбивають наших воїнів кожного дня і ночі. І прямо зараз, поки ми з вами тут, вони теж цілять в українських воїнів! Врешті-решт, на жаль ця Росія своєю політикою по відношенню до України сама поставила стрічку поза законом», – сказав Порошенко.
Президент також підкреслив, що радянська влада намагалася перекласти відповідальність за злочини в Биківні на нацистів та згадав українських патріотів, які зробили все для того, щоб правда про трагедію та злочини радянського режиму стали відомі українцям
«Україна має знати імена особистостей, які боролися за правду і справедливість. Це мій обов’язок – говорити про них», – наголосив Порошенко.
Глава держави також заявив, що Биківня – це наш спільний із Польщею біль: «Биківнянський ліс – місце нашого спільного болю з поляками. Сьогодні я так само схиляю голову і покладу квіти до пам’ятного знаку польських поховань. Тут разом з українцями покояться і тисячі польських патріотів, розстріляних за наказом Сталіна».
Довідка. Історико-меморіальний заповідник Биківнянська могила – це найбільше в Україні місце масових поховань розстріляних жертв тоталітарного режиму. У Биківнянському лісі знаходився об’єкт спеціального призначення НКВС. У 30-40-х роках минулого століття туди сотнями звозили розстріляних та закатованих без вироків суду людей. За оцінками істориків, останній спочинок у Биківні знайшли близько 100 тисяч людей. Довго про це місце ніхто не знав, і лише наприкінці 80-х завдяки українським культурним діячам та активістам радянська влада визнала цей злочин. Тут знайшли свій останній спочинок письменники Михайль Семенко, Майк Йогансен, Вероніка Черняхівська, художники Михайло Бойчук, Микола Касперович, академіки Федір Козубовський, Петро Супруненко, митрополит УАПЦ Василь Липківський та десятки тисяч інших жертв “Великого терору”.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook