Як пише Financial Times, перед цим міністр економіки країни Роберт Габек закликав населення економити енергію.
“Ситуація на ринку газу напружена, і, на жаль, ми не можемо гарантувати, що вона не погіршиться”, – сказав він. “Ми маємо бути готовими до того, що ситуація стане критичною”.
Так Vonovia, найбільший орендодавець житла в Німеччині, заявив, що знизить температуру центрального опалення своїх орендарів до 17 градусів у період з 23:00 до 6:00, що дозволить заощадити 8% витрат на опалення.
Цього тижня житлова асоціація в саксонському місті Діппольдісвальде заявила, що починає обмежувати постачання гарячої води мешканцям. Відтепер вони можуть приймати гарячий душ лише з 4 до 8 ранку і з 11 ранку до 13 години дня.
Голова Німецької асоціації міст Гельмут Деді сказав, що “все суспільство” має тепер скоротити споживання енергії – заощаджувати її влітку, щоб мати “теплі квартири взимку”.
Він звернувся до міських рад країни з проханням вжити екстрених заходів: вимкнути світлофори вночі, перекрити гарячу воду в будинках муніципалітетів, музеях і спортивних центрах, налаштувати кондиціонери і припинити освітлення історичних будівель.
Деякі міста прийняли такі пропозиції: район Лан-Ділль поблизу Франкфурта з середини вересня вимкне гарячу воду у своїх 86 школах і 60 спортивних залах, сподіваючись, що це дозволить заощадити 100 тис. євро на витратах на електроенергію, а Дюссельдорф тимчасово закрив великий комплекс басейнів Мюнстер-Терме.
Тим часом у Берліні знизили температуру в басейнах під відкритим небом на два градуси, а у західній Німеччині Кельн приглушує вуличне освітлення до 70% від повної потужності з 23:00.
Побутові споживачі також вживають заходів, і відновлюють свої дров’яні печі та каміни. Стрімко зросли продажі дров, пелет і вугілля.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook