Про зв’язок між рівнем онкозахворювань ковельчан, які проживають в районі ветсанзаводу і діяльністю цього підприємства, говорити не варто. Доказової бази для цього не існує. А середньостатистичні дані про захворюваність на рак у інших районах Ковеля навіть вищі, ніж у мешканців ризикованої екологічної зони.
«Я не кажу, що там все так добре. Але не можна так безвідповідально маніпулювати такими речами» — вважає Ковельський міський голова Олег Кіндер. Про це він заявив у своєму інтерв’ю «Волинській правді».
«До речі, люди, які живуть за двісті метрів від заводу і які побудувалися там ще в радянські часи, на кордоні з заводом мають городи і садять там всю городину, яку споживають. Виходить, що п’ють погану воду, але їдять смачну картоплю, яка може нести ще більшу загрозу, ніж вода? Коли ми розробляли з ОДА заходи щодо ветсанзаводу, то одним із пунктів було створення захисної лісосмуги між житловими будинками і самим заводом. І ця смуга мала пролягти по тих городах. Місцеві мешканці категорично заявили: «Ні. Ми споконвіку обробляємо цю землю, це наше». І сьогодні сказати, що несе більшу загрозу: споживання вирощених там продуктів, сморід чи вода, яку споживають — сказати важко».
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook