Що таке касетні боєприпаси, чим вони небезпечні й чи дійсно вони заборонені - Волинь.Правда

Що таке касетні боєприпаси, чим вони небезпечні й чи дійсно вони заборонені

Показати всі

Що таке касетні боєприпаси, чим вони небезпечні й чи дійсно вони заборонені

За свою історію людство створило достатньо смертоносної зброї, одна з них – касетні бомби.

 

Касетні боєприпаси – це дійсно один з наднебезпечних видів зброї, який активно застосовується армією РФ проти цивільного населення в Україні. Ворог засипає ними міста, наприклад, під удар саме такою зброєю потрапив Миколаїв, а нерозірвані боєприпаси ще довгий час можуть чекати на свою жертву.

Що таке касетні боєприпаси

Ідея касетного боєприпасу полягає в тому, що замість однієї великої бомби на противника можливо скинути багато маленьких, які накривши більшу площу.

Наприклад, в осолково-фугасної ФАБ-500 вага вибухівки складає 300 кг, але вона детонує в одному місці. Цього достатньо для того, щоб утворити 8,5-метрову вирву чи повністю знищити будинок.

А, наприклад, касетна РБК-500 може містити 565 невеликих 0,5-кг уламкових бомб ШОАБ-0,5 лише з 70 грамами вибухівки в кожній. Кожна з них окремо – навряд зробить катастрофічні руйнування. Але коли вони всіють площу у декілька футбольних полів та вибухають одночасно – це вже страшна зброя.

Касетні боєприпаси РБК-500 на озброєнні армії РФ в Сирії / кадр з відео

Зовсім простою мовою, касетний боєприпас – це контейнер який “розкидує” по площі значно менші за розміром боєприпаси. Це можуть бути вже згадані уламкові бомби, кумулятивні заряди, міни чи навіть керовані суб-боєприпаси з самонаведенням.

Всі вони, зазвичай, використовуються на відкритих ділянках, бо саме там вони найбільш ефективні. Проте реальність далека від теорії, і армія РФ в Україні неодноразово використовувала касетні боєприпаси, засипаючи ними цивільну забудову.

Небезпека касетних боєприпасів

Окрім безпосередньої небезпеки, коли ворог завдає удар касетними боєприпасами, треба пам’ятати, що вони насправді вкрай “підлі”. Справа в тому, що кожен окремий суб-боєприпас це бомба у мініатюрі зі своїм детонатором та вибухівкою.

І, особливо коли мова йде про російську зброю, є велика вірогідність того, що ці суб-боєприпаси не вибухнуть. Тобто утворюється небезпечна зона яку саперам необхідно ретельно перевірити перед тим, як там зможуть безпечно ходити люди.

Як виглядають касетні боєприпаси

Не те що чіпати, а навіть наближатися до таких предметів – небезпечно.

Також варто зазначити, що армія РФ найчастіше використовує касетні боєприпаси у вигляді бойових частин у снарядах реактивних систем заплового вогню. Сліди від цих обстрілів відносно легко помітити задяки залишкам самих касет.

касетні боєприпаси / ДСНС України

Існує твердження, що касетні боєприпаси – заборонені міжнародними угодами. Дійсно існує відповідна Конвенція про касетні боєприпаси (Convention on Cluster Munitions). Її підписали понад 100 країн, які взяли на себе зобов’язання не використовувати цю зброю. Але РФ та Україна не є членами цієї конвенції.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *