Як тіктокери допомагають у війні проти Росії - Волинь.Правда
Показати всі

Як тіктокери допомагають у війні проти Росії

До 24 лютого TikTok вважався соціальною мережею, де є місце лише легкому розважальному або пізнавальному контенту. Але за останні півтора місяця все змінилося. Хештег #Ukraine став одним із найпопулярніших у світі, а відео про події в Україні, щодня переглядають близько 1,4 млрд разів.

 

Liga.Tech розповідає, чому це важливо і як тіктокери зараз допомагають в інформаційній війні проти Росії.

Документують воєнні злочини

У Валерії – фотографки з Чернігова – на сторінці десятки відео про те, що відбувається у її рідному місті. Кожен її ролик набирає – від 1 до 18 млн переглядів. У них вона задокументувала те, що російська армія робить з інфраструктурою нашої країни: зруйновані лікарні та житлові будинки. Її відео коментують тисячі людей з усього світу, та головне – їй вірять.

Розповідають правду про війну

Яна Дога з Києва – одна з найпопулярніших українок у TikTok. Має 11,4 млн підписників. До війни дівчина публікувала кумедні сценки з повсякденного життя та рекламувала популярні бренди, а тепер сотні тисяч переглядів набирають її відео з кадрами того, що відбувається в Україні. Швидкості, з якою вони поширюються у донедавна аполітичній соцмережі, можуть позаздрити більшість ЗМІ.

Ще один український блогер-мільйонник.

Показують, як змінилося життя пересічних людей

Українські підлітки та молоді люди нічим не відрізняються від їхніх однолітків у будь-якій іншій країні світу. Ще кілька місяців тому вони вели звичайнісіньке життя. У TikTok вони розповідають, з чого складаються їхні будні тепер. Уявити себе на їхньому місці легко, а отже, по-справжньому співчувати українцям, а не підсанкційним росіянам.

Відчути, як це жити зі звуками сирени.
Або ходити за продуктами в магазин у місті, яке намагаються окупувати.

Пояснюють, чому Росія напала

Донедавна мало хто з американських і європейських підлітків мав геополітичні знання про те, що відбувається в нашому регіоні. Зараз багато хто шукає відповідь на питання, чому Росія напала на Україну. Тож тепер тік-токери вправляються у винахідливості, як передати суть конфлікту за кілька секунд та спростовують фейкові новини з Росії.

Інколи до цієї теми залучаються закордонні блогери.

Розповідають, як зараз можна допомогти Україні

На сторінці майже кожного популярного українського тік-токера тепер є посилання на перевірені ресурси на фонди, які допомагають українській армії та переселенцям.

А також розповідають про найнадійніші способи перерахувати допомогу.

Ольга Ліцкевич

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *