Календарі з фотографіями волинських «кіборгів» пішли з «молотка» (ФОТО) - Волинь.Правда

Календарі з фотографіями волинських «кіборгів» пішли з «молотка» (ФОТО)

Показати всі

Календарі з фотографіями волинських «кіборгів» пішли з «молотка» (ФОТО)

Представники волинського бізнесу та влади, керівники підприємств та організацій не шкодували кошти, купуючи з молотка фото-календарі з світлинами волинських Героїв. Благодійний аукціон в рамках проекту «Герої – серед нас» відбувся вчора, 5 травня під патронатом голови облдержадміністрації Володимира Гунчика та Митрополита Луцького і Волинського Михаїла. До цієї доброчинної справи долучилася і «Волинська правда».

Чимало впливових жителів Волині, військовослужбовців, героїв славнозвісного календаря, волонтерів, представників ЗМІ прийшли на аукціон, де усі охочі мали змогу придбати календарі та долучитися до збору коштів на реабілітацію після десяти оперативних втручань волинському «кіборгу» Андрієві Луцику, а також на лікування онкохворому Героєві Володимиру Бабію.

Розпочався благодійний вечір спільною молитвою за душі усіх військових, які захищають цілісність нашої держави на Сході, а також за мир в Україні у Волинській православній богословській академії.

«Герої – серед нас» – це не просто проект, це сьогодні жива легенда, це люди, які своїм головним завданням вважають захист і оборону Вітчизни. Їх подвиг – приклад для наслідування майбутніх поколінь. Впевнений, що пройде багато років, але Герої назавжди залишаться в нашій пам’яті. Сьогодні, в переддень 8 та 9 травня ми вшановуємо і новітніх молодих ветеранів. Дуже важливо, що звертаємо увагу і надаємо допомогу тим, хто її найбільше потребує. Тому закликаю усіх проявити жертовність, благодійність і допомогти тим, хто так потребує допомоги, – зазначив Володимир Гунчик, розпочинаючи аукціон.

Нагадаємо, що календарі мужніх краян, які до останнього тримали оборону Донецького аеропорту, видано тисячним накладом за ініціативи Волинської облдержадміністрації. Фотографії бійців робив Валерій Мельник .

«Фотографую уже більше 40-ка років, але ніколи так серйозно не готувався до зйомок, потрібно було знайти психологічний контакт з хлопцями. Було важкувато, в прямому сенсі слова, – жартуючи, розповів Валерій Мельник, –  бо треба було кулемет тримати, що важив понад сто кг, десантник, якого знімував, і з цим завданням справився.  Не знаю, що для них було більшим випробуванням : Донецький аеропорт чи фотозйомка… А якщо серйозно, то ті 242 дні оборони – це найкрасномовніша ілюстрація сили українського духу».

На торги були запропоновано 15 лотів: кожен складався з декількох десятків календарів, а також сертифікати на інтерв’ю у місцевих виданнях, що були інформаційними партнерами благодійного вечора.

Хоч формат події вимагав суперництва, проте на аукціоні панувала весела та дружня атмосфера. Бізнесмени не шкодували грошей і кожен лот мав неабиякий ажіотаж. Ставки вносилися  «хвилина в хвилину», бувало, що учасник “перебивав” свої ж ставки.

Запеклі торги чергувалися з вокальними номерами, які виконували оркестр «Кантабіле», Галина Овсійчук, камерний квартет «Автограф», Галина Конах та Василь Чепелюк.

Волинський військовий Вадим Ваврищук від імені усіх кіборгів подякував організатором проекту «Герої серед нас» і закликав не залишати у біді атовців, які повертаються додому. «Ми своїх на війні не кидаємо, а якщо нам Бог дозволив жити далі, повернутися до рідних , то кинути в біді своїх товаришів тут ми теж не маємо право. Я дякую, що для наших товаришів Андрія Луцика і Володі Бабія зараз збираються кошти на лікування».

Волинський «кіборг» презентував  Володимиру Гунчику дуже цінний дарунок: український стяг з автографами десантників, яких потім переправили на захист Донецького аеропорту. Книгу про реальні історії наших захисників, яка вийшла в світ самвидавом – «Історія трьох», подарував фотографам проекту.

Двадцятиоднорічний військовий Володимир Бабій приїхав на аукціон, на якому збирають йому кошти на лікування, з Горохова. Хлопець був дуже розчулений, що побачився з бойовими побратимими, а також тим, як волинська громада, проводячи такі акції, ставиться до своїх захисників.

Володимир подякував також усім волонтерам, завдяки яким військовий залишився живим. «Такими добрими справами ми показуємо не тільки собі, а й іншим, що ми, українці, не залишаємо друга не тільки в бою, а й на мирній землі».

В результаті торгів було продано 651 календар і зібрано суму 332 тисячі грн. Найдорожчий лот – 50 календарів його купив Володимир Гунчик за 33 тисяч грн.

До речі, за лот, який передбачав окрім календарів, ще й сертифікат на безкплатне інтерв’ю у інтернет-виданні «Волинська правда», найбільшу суму 32 тис. грн заплатив депутат обласної ради Валерій Діброва.

Окрім коштів з аукціону, 10 тис. грн передав представник благодійного фонду «Волинь 2014», 5 тис. грн – інформаційне видання «Волинська правда», 3 тис. грн – Митрополит Луцький і Волинський Михаїл, а зі скриньки для добровільних пожертв дістали 21 тисячу 240 гривень.

Загальна сума, яка буде згодом передана на лікування та реабілітацію хлопців-бійців АТО, становить 361 тисячу 240 гривень.

 

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook

1 Comment

  1. Avatar Катерина Сергіївна сказав:

    не впевнена, що вистачить зібраних коштів на лікування, але і це вже добре, що люди долучилися. питання залишається тільки в тому, куди йдуть мільярди гривень, які виділяються на ці потреби з держбюджету?…