Від сьогодні Україна перейшла на річний газовий тариф: що потрібно знати - Волинь.Правда

Від сьогодні Україна перейшла на річний газовий тариф: що потрібно знати

Показати всі

Від сьогодні Україна перейшла на річний газовий тариф: що потрібно знати

З 1 травня для українців почали діяти річні тарифи на газ. Що це означає для споживачів, чи можна відмовитись від річного тарифу та на що звернути увагу розповідає “Апостроф”.

Що було з тарифами до 1 травня

Можливість перейти на річні газові тарифи, де можна заморозити ціну на 12 місяців, у населення з’явилась давно, проте лише деякі скористались нею. Теж саме і зі зміною постачальника – лише біля 600 тисяч споживачів скористались можливістю й змінили постачальника.

Крім того, 18 січня 2021 року уряд встановив граничну ціну на газ 6,99 гривні за кубометр з 1 лютого по 31 березня 2021 року. Проте подібне рішення уряду викликало здивування з боку МВФ, оскільки однією з умов надання траншів є вільний газовий ринок. Таким чином й вирішали запровадити річні тарифи, щоб застерегти населення від захмарних цін на газ узимку.

Як з 1 травня платити за газ

На річні тарифи населення переведуть автоматично з 1 травня 2021 року. Ціна на газ з 1 травня зафіксується на рік. Водночас українці платитимуть згідно з лічильниками за спожитий газ до 25 числа кожного місяця за попередній, як і раніше.

Також не зміняться тарифи для тих українців, що уклали річні контракти з постачальниками у попередньому 2020-му. Вони сплачуватимуть за газ з 1 травня за старою ціною, а коли дія контракту закінчиться, то їх автоматично переведуть на пропозицію яку оголосили постачальники 25 квітня.

Однак, важливо пам’ятати, обираючи між різними варіантами комерційного контракту (місячний, річний, піврічний, квартальний), що влітку тарифи значно нижчі, ніж узимку. Так, влітку може бути 4 гривні, а вже в холодну пору – вже 13 гривень.

Чи можливе зменшення тарифу

Постачальники не зможуть збільшувати тарифи протягом 12 місяців, доки діятиме укладений договір, але можуть їх зменшити. Уряд прогнозує, що влітку тарифи будуть нижчими.

Чи можна відмовитись від річного тарифу

Українці мають право відмовитись від укладання річного тарифу й залишитись споживачем місячних, квартальних або піврічних тарифів. Водночас газопостачальна компанія може відмовити споживачу у поверненні до річного тарифу, але не зобов’язана.

Компанія також може відмовити споживачу у переході на інший контракт, про що повинна сповістити не пізніше 10 днів після отримання заявки.

Для зміни тарифу у колишнього постачальника нових документів непотрібно. Так, якщо був річний, а хочуть змінити на місячний, у такому випадку додаткових документів непотрібно.

У якій формі можна відмовитись від річного тарифу:

  • надіслати паперовий лист на юридичну адресу або лист на електронну адресу постачальника,
  • оформити відповідну заявку на сайті постачальника,
  • зателефонувати до call-центру постачальника,
  • скористатись чат-ботом,
  • скористатись мобільним додатком.

Газопостачальна компанія повинна у 15-денний термін підтвердити отримання заявки.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *