Перший віцеспікер Верховної Ради України Руслан Стефанчук сказав, що Конституційний Суд України має вказати, чи не порушує закон про ринок землі принципів, які закладено в закон про референдум. Відкриття ринку землі можуть не винести на всеукраїнський референдум, якщо це питання порушуватиме принципи закону про референдум. Про це повідомив перший віцеспікер Верховної Ради України Руслан Стефанчук.
“Усе буде залежати від того, яку форму обере ця фракція. Ми запропонували декілька форм. Перша – це скасування законодавчого акта, але в перехідних положеннях законопроєкту про референдум ми вказали, що питання про референдуми, які скасовують закони, буде доступне лише з 1 січня 2022 року, коли вже має бути втілена земельна реформа і людина відчує себе власником”, – зазначив він.
Друга з імовірних форм, за словами Стефанчука, полягає у формулюванні питання, що виносять на референдум.
“Конституційний Суд [України] має вказати, чи не порушує [питання] принципів, закладених у закон про референдум. Якщо воно буде сформульоване на зразок “позбавити власників права розпоряджатися своєю земельною ділянкою”, то таке питання не може бути предметом референдуму, тому що суперечить протоколу першої Європейської конвенції із захисту прав людини та основних свобод, де передбачено, що право власності – це непорушне право”, – пояснив перший віцеспікер Ради.
У березні 2020 року в Україні ухвалили закон про обіг земель сільськогосподарського призначення. Відповідно до закону, ринок землі в Україні має запрацювати з 1 липня 2021 року. До 2023 року землю зможуть купувати тільки громадяни України, але не більше ніж 100 га землі в одні руки, із 2023 року землю дозволять купувати юридичним особам – резидентам України (не більше ніж 10 тис. га в одні руки). Державних та комунальних земель сільськогосподарського призначення не продаватимуть.
Міністр аграрної політики і продовольства України Роман Лещенко говорив, що найближчими трьома роками в Україні проведуть референдум про продаж землі іноземцям.
Верховна Рада України в березні протягом кількох днів розглядала поправки до законопроєкту №2194 про передання землі за межами населених пунктів у комунальну власність. На засіданні 16 березня Рада ухвалила 160 поправок із 3128, поданих до законопроєкту. Основну кількість поправок вносили депутати від “Батьківщини” і ОПЗЖ. 19 березня розгляд цього документа перенесли. Цього дня Рада скасувала найближчі пленарні засідання у зв’язку з поширенням COVID-19 і введенням жорстких карантинних обмежень у Києві.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook