Про це йшлося під час зборів голів ОСББ.
Тож,першим із вітальним словом виступив очільник ради голів об’єднань співвласників багатоквартирних будинків Роман Бондарук. Він зазначив,що 2015 рік став важким для усіх,у тому числі й для ОСББ,втім за цей час у Луцьку було здійснено чимало роботи у напрямку розвитку відповідних об’єднань. Саме тому,каже Бондарук,нині Луцьк є найуспішнішим містом в Україні у сфері енергозбереження.
За спільно проведену роботу подякувала своїм колегам й голова правління Асоціації ОСББ «Лучани» Юлія Сабатюк. Вона наголосила,що вся Україна сьогодні рівняється на Луцьк і говорить,що саме в нашому місті найкращі ОСББ. Жінка також розповіла про результати кредитної системи для об’єднань співвласників багатоквартирних квартир і додала,що спочатку брати кредити було доволі страшно,однак результат не змусив себе чекати довго і мешканці будинків дуже швидко відчули ефект програми енергоощадження та економії власних коштів. Тож,жінка подякувала усім керівникам ОСББ у Луцьку і висловила сподівання,що позиція першості серед міст України збережеться.
«Важко було брати позику,але ми це зробили і взяли 320 тисяч гривень на 5 років. Зараз ми зекономили уже близько 90 тисяч гривень. Народ задоволений»,- каже Юлія Сабатюк.
Своєю чергою,про виконану роботу за попередні роки та про плани на майбутнє ОСББ розповів перший заступник Луцького міського голови Тарас Яковлєв. Він зазначив,що важливим кроком стало прийняття у грудні 2011 року Програми сприяння діяльності ОСББ на території міста Луцька на 2012-2014 роки. Головною її метою було забезпечити умови створення і функціонування ОСББ,проведення капітальних ремонтів у будинках при залученні 80% коштів місцевого бюджету та 20% коштів ОСББ від суми вартості цих робіт. Всього за три роки дії програми було виділено майже 3 мільйони гривень бюджетних коштів та залучено коштів співфінансування від ОСББ близько 712 тисяч гривень.
Тож,враховуючи позитивні результати від впровадження цієї Програми,Луцькою міською радою було затверджено нову Програму сприяння діяльності об’єднань співвласників багатоповерхових будинків у місті Луцьку на 2015-2019 роки.
«Ці програми є надзвичайно ефективними і люди потім вам подякують»,- наголосив Яковлєв,звертаючись до голів місцевих ОСББ.
Що стосується економічного ефекту від створення ОСББ,то експерти кажуть,що це проста математика. За словами експерта проекту «Енергоефективність у житловому секторі України» Петра Лавринюка,очевидно,що нововведення має чимало переваг і перш за все,вони спрямовані на звичайних мешканців,які хочуть жити у комфорті та заощадити власні кошти.
Так,Лавринюк розповідає,що Україна витрачає 50-70% теплової енергії,а уже до 2020 року цей показник зросте до 95%. Тому він вважає,що ефективному втіленню енергозберігаючих заходів сприяє створення ОСББ.
Петро Лавринюк також додає,що у 2015 році у Луцьку було залучено близько 4 мільйонів гривень кредитних коштів. Власне,беручи кредит та використовуючи державну та міську програми компенсації відсотків,лучани можуть віддати тіло кредиту за рахунок економії коштів. Та,наприклад,користуючись програмами,мешканці мають змогу заощадити до 20 тисяч гривень з однієї квартири.
Велика роль у цьому питанні,каже Лавринюк,лягає на керівників ОСББ,оскільки саме від його здібностей мотивувати та переконувати залежить існування будинку. Поки люди бояться брати велику позику,але доки у місті та в державі діють програми компенсації,такою можливістю варто користатися.
«Тарифи в Україні зростали і будуть це робити надалі,тому людям необхідно впроваджувати заходи енергоефективності»,- додає експерт.
Потому,до діалогу долучилися й самі керівники об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. В цілому вони задоволені дією програм та ефектом від створення ОСББ,однак звернули увагу й на проблеми,які конче необхідно вирішувати.
Мова,зокрема,йде про забезпечення теплом. Люди бідкаються на те,що ДКП «Луцьктепло» подекуди не забезпечує гарячою водою чи належним опаленням квартири,а іноді навпаки «пускає» із кранів надто гарячу воду. Очільники луцьких ОСББ також просять міську владу розробити положення,де чітко будуть прописані умови передачі будинків від ЖКГ до ОСББ,а також вимагають посилення роботи із боржниками за житлово-комунальні послуги.
Таким чином,Тарас Яковлєв зазначив,що не усі проблеми одразу Луцькрада зможе ліквідувати,вирішення окремих питань потребує доволі тривалого часу,втім Яковлєв запевнив,що міська рада готова до співпраці й обов’язково дослухається до пропозицій та консультацій голів ОСББ.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook