Волинські ринки ризикують не мати фермерського молока (ВІДЕО) - Волинь.Правда

Волинські ринки ризикують не мати фермерського молока (ВІДЕО)

Показати всі

Волинські ринки ризикують не мати фермерського молока (ВІДЕО)

Збут молока, яке заготовляють дрібні фермери, та його продаж людям, які мешкають у містах: це проблема не лише Волині, а й цілої України. Адже селяни вже не хочуть тримати корів. Наразі це вже невигідно. Витрати на господарство перевищують заробіток. За останні три роки кількість селян, які тримають корів, зменшилась утричі, йдеться в сюжеті телеканалу «Аверс», пише ІА «Волинські новини».

У господарстві Надії Скрицької із села Буків Луцького району мешкає місячний Гаврюша. Народилося телятко у корівки Марти, якій п’ять років. Пані Надія доглядає за рогатими. Має у господарстві 18 голів. Одне телятко народилося кілька днів тому.

Ранок господині починається вдосвіта. Тварин найперше потрібно подоїти та нагодувати. Автомата у господарстві немає, тому все робить вручну.

На три села вона єдина має таке велике господарство. Розповідає: раніше майже кожна хата тримала корів. А коли випасали, було аж три черги.

Фермери кажуть: упродовж останніх років кількість корів у селах суттєво знизилась. Бо ж тримати їх просто невигідно. Дотацій від держави – жодних, та й землі для випасу поголів’я у селі не дають.

«Дотацію я отримувала ще у 2018-2019 роках, – каже власниця особистого селянського господарства. – Мені ніхто тепер не дзвонить, вже два роки не получаю нічого».

«Друга проблема – збут. Молоковози не приймають, бо їм невигідно. То молоко здавати їздимо на фермерські ринки», – додає Надія Скрицька.

«Хочу щиро подякувати, не тільки я, але й всі фермери, нинішньому меру і нинішнім міським депутатам, які ввійшли в положення, поставились лояльно і прийняли позитивне рішення щодо ярмарки. Бо це, мало того, що вдома натрудишся, а ще приїхати десь на базар, все переносити з машини – то дуже важко», – зауважує жінка.

І якщо дрібні фермери із прилеглих до Луцька громад мають можливість продавати молоко на фермерському ринку у місті, то що ж робити мешканцям віддалених волинських сіл? А для них найбільша проблема – куди збувати молоко. Кажуть: їздити до міста далеко, а заготівельники купують молоко вкрай дешево.

Фермери стверджують: аграрний сектор нині мертвий. Селяни масово виїжджають за кордон. Ситуація виглядає так: все робиться для того, аби селянина на волинській землі не було.

«В маленьких населених пунктах стикнулися з тим, що немає куди збувати молока. Приймальні пункти зникають», – коментує голова Асоціації фермерів і приватних землевласників Волині Руслан Хомич.

«Це пояснюється тим, що це дуже трудомістка робота. У багатьох селах розорені поля. І люди залишаються повністю без місця, де можна здати молоко, хоч за невелику ціну», – додає він.

Фермери кажуть: допомагати дрібним господарствам потрібно. Себто відновити збут молока у віддалених волинських селах за нормальними цінами та облаштувати торгові місця для селян, куди можуть прийти покупці та придбати молоко.

Люди в містах хочуть купувати натуральні продукти. Для цього потрібно допомогти дрібним господарствам у селах без перешкод взяти землю під випас рогатої худоби та виплачувати дотації з держави на утримання поголів’я. Тоді у людей з’явиться бажання вкладати зусилля у сільське господарство. Бо ж якщо цього не робити, з часом допомагати просто буде нікому.

 

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *