За словами Вілбенкса, алігатор «вилетів наче ракета» й накинувся на цуценя, яке тоді підійшло близько до ставка. Він не гаяв ані хвилини й побіг за рептилією, після чого голіруч схопив її пащу й потяг до берега.
Уже там чоловік розкрив пащу алігатора, давши цуценяті змогу втекти. Після цього Вілбенкс відкинув тварину якомога далі й вибрався з води. Чоловік згадував, що в цуценяти була одна колота рана в районі живота, а його руки «наче пожовані».
«На щастя, я мав змогу врятувати Ґанера», — говорить Вілбенкс. Після візиту до ветеринара цуценяті стало краще, і він знову гуляє зі своїм господарем — тепер уже на повідку. А сам чоловік відбувся щепленням від правця.
Про вчинок Вілбенкса ми, можливо, і не дізналися б. Але неподалік від озера якраз була розташована камера спостереження. Її встановили в межах проєкту «Спільна територія» Федерації захисту дикої природи штату Флорида й Фундації fSTOP, яка займається збереженням диких тварин у штаті.
Мета проєкту — наближення дикої природи штату до людей, усвідомлення ними того, що поруч живуть дикі тварини, які потребують захисту й підтримки, пояснює представниця Федерації Мередіт Бад. Вона каже, що такі відео, як сутичка Вілбенкса й алігатора, вони бачать досить рідко. Як правило, у камери потрапляють олені чи рисі.
Вілбенкс пояснює: розуміє, що ставок — це місце, де алігатор живе, і він просто робив те, що й мав, аби вижити. Тому про свою пригоду Федерації захисту дикої природи окремо не повідомляв і не хоче, щоб рептилію забрали зі ставка.
«Хочу наголосити: людям, які мають домашніх тварин, потрібно бути певними, що вони тримають їх якнайдалі від краю води», — каже чоловік.
А як щодо нападів алігаторів на людей?
Алігатори намагаються триматися далеко від людей, тож напади цих тварин є вкрай рідкісними. Утім, інколи ці рептилії можуть розглядати людей як потенційне джерело їжі. Таке трапляється, якщо люди їх підгодовують.
Після цього алігатори можуть перестати боятися людей і почати підходити до них. Тож одне з перших правил поводження з цими тваринами — не годувати їх власноруч і триматися від них якомога далі.
Крім того, алігатори, яких підгодовують, найімовірніше, не зможуть самостійно вижити в дикій природі. Тому їх забирають у резервації та парки, де за ними доглядають спеціально навчені працівники.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook