«Ми запросили до Луцька кримськотатарську молодь,щоб допомогти їм краще пізнати Україну,Волинь,а волинянам – побачити та краще зрозуміти культуру та звичаї братнього кримськотатарського народу,таким чином налагодити міжкультурний діалог,привернути увагу до проблем переселенців,адже учасники проекту – вимушені переселенці з Криму,які зараз проживають у Києві,Львові,Луцьку. Ми мали на меті популяризувати кримськотатарську культуру,зблизити українську,волинську і кримськотатарську молодь,саме за допомогою неформальних заходів,неформального спілкування»,- розповіла один із організаторів проекту,голова Луцького осередку всеукраїнської молодіжної громадської організації «ФРІ» Оксана Федорук.
Протягом двох днів гостей хотіли по максимуму ознайомити із тим,чим живе Волинь,волинська молодь.
У креативному просторі “Озерний вітер” етнограф,викладачка СНУ імені Лесі Українки Світлана Чибирак розповіла про українські звичаї та традиції,аматорський театр «Вперше»,який діє у Луцькій бібліотеці – філії № 10,показав учасникам «Крим.UA» міні-виставу за творами Лесі Українки,адже доля поетеси невід’ємно пов’язана із нашим краєм. Разом із художницею Марією Оліферук кримськотатарська молодь розмальовувала патріотичними принтами футболки,а із пластунами співала українські патріотичні пісні біля ватри. Також гості познайомилися із волинськими козаками,з отаманом,генеральним гарматним «Козацького Стрілецького Братства» Володимиром Перчуком.
«Луцьк – дуже круте місто,сподобався замок,Будинок архітектора,але найбільше вразили дуже хороші і гостинні люди. Сама ідея проекту чудова,адже ще задовго до цих подій ми в Криму не могли бачити,яка культура ваша,які ви. Тепер для мене Луцьк – це таке відкрите місто,відкриті люди,я розумію,що не всі тут такі,але нас дійсно дуже тепло зустріли. Дуже приємно було познайомитися із «львівськими» та «луцькими» кримськими татарами,в Києві по-іншому трохи все-таки,є різниця»,- розповіла учасниця проекту Арзи Мамбетова із Євпаторії,яка зараз навчається і проживає в Києві.
Волинська молодь також більше дізналася про кримських татар. Про їх історію,культуру,традиції гості з Криму розповіли в обласній бібліотеці для юнацтва. Вони навіть почастували традиційною пахлавою і кавою,заспівали пісні та навчили своїх танців.
«Це хороший і корисний проект,адже він дає можливість познайомитися не лише із містом,але й із різними громадськими організаціями,активістами,цікавими людьми. Дуже дякую волинянам за щирість і відкритість»,- поділилася враженнями Ніяре Шевківа з Сімферополя,яка зараз проживає у Львові.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook