Нацбанк планує створити реєстр колекторських компаній та встановити вимоги до дотримання ними етичної поведінки з боржниками. Про це пише Gazeta.ua
“Ініціатива НБУ швидше матиме рекомендаційний характер. Тому говорити про впорядкування цього ринку чи застосування санкцій проти колекторських компаній – безперспективно. Водночас Кримінальний кодекс передбачає відповідальність за незаконне поводження кредиторів із боржниками. Це статті про вимагання та примушування до виконання цивільно-правових обов’язків”, – розповів адвокат Ростислав Кравець.
За його словами, боржникам, яких переслідують колектори, треба звертатися до правоохоронців. Щоправда найчастіше Служба безпеки чи Нацполіція просто закриває колл-центри, які займаються телефонним тероризмом.
“Трапляються випадки, коли колектори телефонують сусідам, родичам боржників. Кажуть, що вони поручителі за кредитом і потрібно сплатити борг. Це шантаж та вимагання, адже жодна людина не може стати поручителем без особистої згоди та підпису”, – пояснює Кравець.
Щоб вирішити проблему, необхідно врегулювати роботу макрофінансових організацій, які видають швидкі кредити. Їхня дохідність має становити не більше 200%. Сьогодні стартує з 500%, підсумував адвокат.
Національний банк із 1 липня регулює роботу ринків небанківських послуг. Зміни пов’язані з прийняттям у вересні 2019-го закону про “спліт”. Це було однією з вимог продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook