Чи допоможуть депутати облради волинським діткам – аутистам? - Волинь.Правда

Чи допоможуть депутати облради волинським діткам – аутистам?

Показати всі

Чи допоможуть депутати облради волинським діткам – аутистам?

На Волині зараз проживає 105 дітей з аутизмом. Щоб хоч якось допомогти їм адаптуватися в суспільстві у Луцьку декілька років тому почала працювати громадська організація «Янголята»,яку створили батьки таких діток. Вони запрошують спеціалістів (психологів ,реабілітологів,дефектологів,логопедів) для індивідуальних корекційних уроків,які проводять групові заняття для розвитку комунікативних навичок. Такі уроки оплачуються за рахунок батьків. Кошти на навчання таких діток виділяє і Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» (раніше назва Фонду звучала як «Новий Луцьк»,- ред.)
Зараз «Янголята» у пошуках приміщення для проведення занять з дітками. Як розповідає засновниця ГО « Янголята» Юлія Поліщук: «Для занять із п’ятьма-шістьма дітьми з аутизмом потрібне не менше 30 квадратних метрів. А у нас зараз займається 23 дитини від 4-ох до 16 років. Приїздять і з районів області. Тому ми просимо обласну раду,аби нам посприяли у виділенні приміщення».
Це питання лобіює депутат обласної ради,член фракції «УКРОП» Ірина Костанкевич. Вона винесла відповідне клопотання на розгляд профільної комісії. «Благодійний Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» оплачуватиме і далі роботу педагогів (щомісячно це 5 тисяч грн). Обласна влада на пільговій основі (тобто за гривню) здаватиме «Янголяткам» приміщення на вулиці Винниченка 67. Залишається відкритим питання тільки оплата комунальних платежів (а це 4 тисячі гривень у зимових період)».
Ознайомившись з відповідними документами ,члени постійної комісії рекомендуватимуть виділити на пільгових умовах кімнати для “Яноглят” в приміщенні ІАЦ “Волиньенергософт”.
«Нам потрібно знайти для організації «Янголятка» 50 тисяч грн для оплати комунальних послуг,- каже голова комісії Олександр Зінчук,- може потрібно звернутися в Департамент соціального захисту населення ОДА ,щоб вони вивчили це питання і доповнили звернення від громадської організації ще одним пунктом,який би передбачав виділення з обласного бюджету необхідних їм коштів».

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook