22 липня на Волині та у світі: події, люди - Волинь.Правда
Показати всі

22 липня на Волині та у світі: події, люди

Сьогодні, 22 липня, День народження відзначає депутат Волинської обласної ради Анатолій ВітівЩиро вітаємо!

22 липня в історії:

1246 — італійський мандрівник, 65-річний францисканський чернець Джованні да Плано Карпіні першим із європейців дістався столиці монгольської імперії — Каракорума.

1306 — король Філіп IV Красивий наказав вислати з Франції євреїв.

1502 — до Лісабона повернулася португальська експедиція, у якій на посаді астронома брав участь Америго Веспуччі. Це плавання принесло йому славу першовідкривача Нового Світу, як тоді називали Південну Америку на південь від екватора.

1790 — у Франції націоналізовано майно церкви.

1819 — відбулася прем`єра п`єси Івана Котляревського “Наталка Полтавка”.

1848 — в Австрії почав роботу виборний парламент (рейхстаг).

1894 — на трасі Париж-Руан завдовжки 126 км пройшла перша у світі автогонка. Із 21 екіпажу, допущеного до участі, першим до фінішу за 10 годин дістався граф де Діон на паровому засобі пересування. Втім журі вирішило, що ця конструкція мало придатна для дорожнього руху, і розділило головний приз між «Пежо» і «Панхард-Левассо», які прийшли наступними.

1898 — у Шушенському відбулося весілля Володимира Леніна і Надії Крупської.

1921 — у газеті «Селянська правда» вийшов перший фейлетон Остапа Вишні.

1922 — заснування першого та найбільшого куреня старших пластунів «Лісові чорти».

1927 — в Італії створено футбольний клуб «Рома».

1930 — Колгоспцентр СРСР встановив оцінку й оплату праці в колгоспах не в грошах, а в трудоднях.

1933 — американський пілот Уайлі Пост завершив перший одиночний навколосвітній переліт, який тривав 7 днів 18 годин 45 хвилин.

1941 — у Любомлі Волинської області нацисти розстріляли близько 400 місцевих євреїв.

1942 — у Старій Ушиці Хмельницької області нацисти розстріляли 820 місцевих євреїв.

1944 — радянські війська оволоділи районними центрами Львівської області Любачів, Магерів, Поморяни, Немирів; райцентрами Тернопільщини – Бережани, Підгайці, Монастирська, Коропець, Золотий Потік, із боями зайняли понад 230 інших населених пунктів. Від нацистів повністю звільнено Волинську область.

1944 — на Бреттон-Вудській конференції у США (штат Нью-Гемпшир) вирішено заснувати Міжнародний валютний фонд і Міжнародний банк реконструкції та розвитку. МВФ офіційно постане у грудні 1945 р.

1946 — на міжнародній конференції з охорони здоров`я, яка проходила у Нью-Йорку з 19 по 22 липня, схвалено статут Всесвітньої організації охорони здоров`я (ВООЗ). Українська РСР підписала угоду про членство у ВООЗ. Ця організація почала існування 7 квітня 1948 р., коли її статут ратифікували 26 країн-членів ООН

1952 — ухвалена конституція Польської Народної Республіки.

1952 — на міському стадіоні у Тампере відбувся повторний матч 1/8 фіналу олімпійського турніру між збірними СРСР і Югославії. Радянська команда зазнала поразки з рахунком 1:3 (м`яч престижу забив Всеволод Бобров). Після провалу на першій для СРСР Олімпіаді, та ще й у суперництві із країною норовливого маршала Тіто, політбюро ЦК розформувало команди ЦСКА і ВПС – основу олімпійської збірної. Сама збірна припинила своє існування на два роки.

1960 — Куба націоналізувала цукрові заводи, які належали США. Невдовзі тростинний цукор почав надходити в СРСР.

1981 — у Римі турецького терориста Мехмета Алі Агджу засудили до довічного тюремного ув`язнення за замах на Папу Римського Івана Павла II.

1983 — американець Дік Сміт перший облетів Землю на гелікоптері.

1986 — палата громад британського парламенту проголосувала за скасування тілесних покарань у державних школах.

1991 — Міністерство юстиції видало офіційне свідоцтво про реєстрацію статуту Компартії України. Одержала реєстраційне свідоцтво Спілка жінок України, яка стала 108-ю громадською організацією України.

2002 — у США оголошено про найбільше на той час в історії країни банкрутство – скандально відомої телекомунікаційної компанії «Уорлдком». Згодом стало відомо,що менеджери фірми приховали збитки у сумі близько чотирьох мільярдів доларів. Після цього акції компанії знецінилися, внаслідок чого “Уорлдком” втратила ще близько 70 мільярдів.

2010 — Міжнародний суд ООН у Гаазі визнав право Республіки Косово на незалежність від Сербії.

22 липня народились:

1031 — Роджер І, король Сицилії.

1596 — Михайло Федорович, перший російський цар із династії Романових.

1784 — Фрідріх Вільгельм Бессель, німецький астроном і геодезист.

1822 — Грегор Мендель, австрійський монах-августинець,один з основоположників генетики.

1895 — Павло Сухой, радянський авіаконструктор,творець реактивних літаків Су.

1900 — Симашкевич Милиця Миколаївна український художник театру й кіно.

1946 — Мірей Матьє, французька співачка

22 липня іменини святкують: Олександр, Федір

22 липня вшановується пам`ять священномученика Панкрата і Кирила. На Панкрата і Кирила куштують перші огірки з городу. У народі цей день називався чорничним, оскільки з 22 липня починали збирати чорницю. За народним повір`ям, «чорниця відводить від живота лихо», вона «лікує виразку шлунку, чистить кров, відновлює роботу печінки». Наші пращури помітили, якщо цей день спекотний, то у грудні варто чекати на сильний холод.

До уваги читачів: якщо ви хочете привітати близьких чи рідних з Днем народження, надсилайте вітання та фото іменинників на електронну пошту «Волинь.Правди» (vpravda@gmail.com).

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *