Про це стало відомо під час студентського антикорупційного семінару.
Зокрема,експерт Студентського антикорупційного бюро та член студради НПУ імені М.П.Драгоманова Владислав Мельник повідомив,що метою семінару є надати якомога ширшу інформацію про роботу бюро,а також розповісти про інструментарії боротьби із корупцією у ВНЗ.
«Наша ціль – надати вам інформацію та інструментарій,аби змінити університети в нашій країні на краще»,- каже Мельник.
Експерт зазначає,що Луцьк – це вже 5-те місто,куди завітали активісти. Проведення подібних семінарів започаткували у Кіровограді на антикорупційному форумі і нині відбувається обрання регіональних координаторів в обласних центрах держави.
Члени Студентського антикорупційного бюро розповідають,що своєю діяльністю вони намагаються охопити всі корупційні ризики,починаючи від хабарництва у гуртожитках.
На зустріч із активістами прибув й ректор ЛНТУ Петро Савчук. Він висловив сподівання на співпрацю із координаторами проекту та побажав студентам успіхів у реалізації задуманих планів.
«Я радий,що сьогодні захід відбувається у наших стінах. Хочу побажати,щоб усі ваші заплановані справи доходили до завершення. В освіті і медицині система дуже сильно була адаптована до корупції,тому якщо ми зможемо подолати цю систему,то спільно змінимо нашу країну»,- наголосив Савчук.
Опісля до слова запросили координатора проекту Тараса Тимочка,який зазначив,що Петро Савчук перший ректор університету,який взяв участь у подібному антикорупційному семінарі. Водночас,активіст розповів про компоненти Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні,які зокрема,мають на меті подолати проблему плагіатів та списування наукових робіт,порушення патентів тощо. Основним завданням проекту,каже Тимочко,є інформування студентського складу про засади академічної доброчесності. Для цього в університетах країни на разі планують створити групи,які продукуватимуть принципи доброчесності серед викладачів та студентів,проводитимуть семінари та тренінги.
Водночас,додає Тарас Тимочко,в університетах планують зібрати робочі групи,які розроблятимуть документацію щодо прав та обов’язків і студентського і викладацького складу та визначать санкції за їх порушення.
Тож,сьогодні антикорупційний семінар у стінах ЛНТУ триватиме до вечора. Під час заходу студентському активу розповідатимуть про законодавчі засади та інструменти боротьби з корупцією,про корупцію у ВНЗ,студентських гуртожитках під час тендерних закупівель,а також власне про академічну доброчесність та боротьбу із плагіатом.
Варто зазначити,що проект реалізовується за підтримки агентства США USAID,Альянсу Програми сприяння зовнішньому тестуванню в Україні USETI Alliance та Американської ради з міжнародної освіти.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook