Через книги волинянки будуть міняти шкільну програму з української літератури (ФОТО) - Волинь.Правда

Через книги волинянки будуть міняти шкільну програму з української літератури (ФОТО)

Показати всі

Через книги волинянки будуть міняти шкільну програму з української літератури (ФОТО)

З часу публікації першої книги «Гронихмарник» та відзначення її престижною літературною премією « Коронація слова»,минуло лише 6 років,проте,за цей досить невеликий для творчого визнання час,Дара Корній стала однією з найпопулярніших письменниць України. Нині у її доробку 10 книг для дорослих,дітей та підлітків. У 2012 році Дара Корній (справжнє ім’я Мирослава Замойська) написала книгу « Зворотній бік світла» ,якою розпочала сагу,що складається з чотирьох книг. Це історії про вічну боротьбу між темними та світлими силами.
Дві перші історії про Мальву написалися швидко і уже знайшли свого вдячного читача. А от продовження книги давалося авторці важко. Хоча замовлення на неї уже були.
«Самі персонажі (а це українські міфологічні боги ) заставляли мене дописати,- зізнається письменниця,- вони мені навіть снилися. Тому написала дві книги продовження. Третю презентую сьогодні ,а наступна буде у вересні».
Отож,третю історію – « Зворотній бік сутіні» Дара Корній презентувала на рідній їй Волині (письменниця народилася на Старовижівщині,- ред.).
Чимало читачів прийшло послухати відому письменницю,яка розповідала про те,звідки черпає матеріал для написання своїх книг,у чому полягає небезпека вивчення потойбічних світів і надприродніх сил. А ще Дара Корній зізналася,що часто «шантажує» видавців,аби ті друкували кращих молодих письменників,які працюють в жанрах наукової фантастики чи фентезі.
Потяг до міфології українців у Дари Корній виник ще з дитинства з оповідей бабусі про мавок,лісовиків чи домовиків. Складати перші тексти почала для своїх дітей. Спочатку це були казки,потім оповідання для підлітків і перший роман – фентезі « Гронихмарник».
«Щоб написати першу книгу із чотирилогії про Мальву,я готувалась 9 місяців. – розповідає авторка. – Збирала етнографічний матеріал у книжках та інтернеті,перечитала багатющий фольклорний матеріал і,в результаті,зрозуміла,що ці знання у мене інтуїтивно уже закладені. Тому почала писати і створювати свої світи,героями яких були прадавні слов’янські боги».
Разом з тим,Дара Корній застерігає читачів не сприймати усе написане за правду,все ж-таки її книги – це художня література ,в якій багато вигадки.
« Мої романи зацікавили навіть професорів з київського університету,які задумалися над тим ,щоб змінити шкільну програму з української літератури ,ввівши у неї більше уроків з української міфології,- пояснює письменниці. – Бо ми у школах вивчаємо грецьку ,римську міфологію,ми дивимося голівудські фільми про скандинавських богів,а ось про праслов’янські вірування знаємо дуже мало».
Письменниця планує описати усіх духів з нижчої міфології і таким чином скласти каталог генеології українських вірувань. А ще вона інтуїтивно у своїх текстах відкрила світ « сірих богів»,про який взагалі мало хто знає.
Загалом,як зізнається авторка,вона любить усіх своїх книжкових героїв,деякі з яких мають своїх прототипів у реальному світі.
Дара Корній каже ,що нині автор уже може прожити за свою письменницьку працю. « Я навіть думала залишити своє основне місце роботи у Львівській національній академії мистецтв. Але хто мене звідти відпустить…От якби ще й у державній класифікації професій ввели такий вид людської праці як письменник,то може і української літератори плідно працювали,а не заробляли на життя».
«Але письменник без читача не існує ,тому читайте більше українських авторів»,- закликала усіх лучан відома українська письменниця Дара Корній.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook