Сьогодні, 28 червня, Україна відзначає День Конституції. Саме в цей день у 1996 році Верховна Рада України прийняла Основний закон, який скасовував дію Конституції УРСР 1987 року. Цього дня, 24 роки тому, наша країна отримала свій найважливіший і головний документ — Конституцію.
Як виникло свято
День Конституції України — це державне свято, історія якого почалася з 1996 року та супроводжувалась довгими обговореннями та дебатами. Тоді, у ніч на 28 червня, парламент прийняв Конституцію незалежної України.
Цікаво, що Україна як незалежна держава прожила без власної Конституції практично п’ять років і стала останньою з пострадянських країн, де прийняли Конституцію – основу української держави, де написано, що країна існує для людей, але не навпаки.
Історія прийняття Конституції України
Головний закон держави був прийнятий на п’ятому році нашої незалежності, а до цього використовувалася конституція Української радянської соціалістичної республіки.
За прийняття Конституції проголосувало 315 народних депутатів, а обговорення документа тривало безперервно 23 години.
Документ був проголосований в ніч на 28 червня.
Прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність.
Варто зазначити, що Україна стала останньою з колишніх радянських республік, яка прийняла нову Конституцію. Міжнародне співтовариство вітало прийняття Конституції України і визнало її однією з найдемократичніших у світі.
Традиції святкування
Традиційно, в День Конституції України вулиці прикрашають національними прапорами та патріотичними плакатами. Також лунають урочисті промови, привітання перших осіб держави та членів інших країн.
Цікаво, що День Конституції — це єдиний державний вихідний, згадка про який є в самому тексті Основного закону:
«Стаття 161. День прийняття Конституції України є державним святом — Днем Конституції України».
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook