В американському Чикаго за останні три дні відбулися кілька інцидентів зі стріляниною, в яких загинули 16 людей, ще щонайменше 30 поранені. Останній страйк відбувся в неділю, 31 травня. Про це розповіла волинянка Ольга Хавень, яка уже кілька років живе і працює в Чикаго, штат Іллінойз.
Вчора, 31 травня, вона стала свідком чергового страйку у центрі міста і розповіла, що вони почалися ще в суботу.
«Місто перекрили. Людям заборонили виходити після 9 год вечора. А вчора заборонили рух автобусів, потягів піля 21:00 до 6 ранку. Спочатку страйки почалися в центрі, а вчора вже перейшли на житлові райони. Вони громили магазини і виносили такі речі, які соромно було красти», – каже дівчина. Ольга розповідає, що наразі у місті – комендатська година, крім того, мер міста Лорі Лайтфут заявила в неділю, що в місті будуть задіяні сили Національної гвардії. А вчора Ольга опинилася у епіцентрі масових протестів.
«Те, що відбувалося в неділю в центрі Чикаго неможливо описати словами, магазини розбиті, розкрадені. Хіба так виглядає мирний страйк? Ні, це вандалізм», – написала вона у соцмережі.
«Приїхавши зранку в центр, ніщо не віщувало біди: на вулицях тихо, люди гуляють, сидять у парках та просто насолоджуються сонячною погодою. Усе змінилося за лічені хвилини: масове скупчення людей, плакати, сирени, і ось мости підняли – тим самим перекрили місто. Далі – гірше: підпалені поліцейські машини, розбиті автобусні зупинки та вітрини магазинів. Місто не впізнати. Хіба так виглядає мирний страйк?» – обурюється волинянка.
Також вона нагадала, що масові страйки були викликані смертю при затриманні афроамериканця Джорджа Флойда. Поліцейський застосував задушливий прийом, це і призвело до загибелі чоловіка.
«Є суд, є закон. Якщо поліцейський вбив людину, його треба покарати. А через ці страйки загинули люди. Більшість з цих вандалів – афроамериканці. Я ніколи не була расиситкою, але я також не побачила жодного світлошкірого, який би громив центр міста і грабував магазини».
Вона каже, що їй шкода, що її улюблене місто перетворилося у пекло з вогнем і димом. За останніми даними, масові протести, викликані смертю при затриманні афроамериканця Джорджа Флойда, охопили майже 150 американських міст, 21 штат задіяв Національну гвардію.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook