У Луцькраді депутати погодили межі історичних ареалів міста Луцька. Про це йшлося на засіданні позачергової 71-ї сесії Луцькради у четвер, 5 березня.
Депутати повторно розглянули проєкт рішення про погодження меж історичних ареалів, які визначені в проектно-вишукувальній документації «Історико-архітектурний опорний план з визначення зон охорони пам’яток культурної спадщини та меж і режимів використання історичних ареалів міста Луцька Волинської області».
Як повідомив начальник Управління містобудування та архітектури Веніамін Туз, за результатами комплексного аналізу, генеральний план Луцька складатиметься з двох історичних ареалів: Старе місто і Заглушецьке передмістя. На першому ареалі – Старе місто – забудовнику необхідно буде мати дозвіл на будівництво, який видаватиметься тільки після проведення археологічних досліджень. На другому ареалі – Заглушецьке передмістя – будівництво відбуватиметься за умови археологічного нагляду.
Депутат міськради Павло Данильчук поцікавився, чим проект, який виноситься на позачергову сесію, відрізняється від прийнятого на минулій 70 сесії міськради та запитав, чому історичних ареалів лише два. Адже, як зазначив обранець громади, варто було б винести проспект Волі, вулиці Винниченка, Ярощука, Стрілецька до окремого історичного ареалу.
На що заступник міського голови Костянтин Петрочук зазначив, що даний історико-архітектурний план розробляли спеціалісти інституту. Своєю чергою заступник начальника відділу охорони культурної спадщини Петро Троневич, що «Старе місто – це державний історико-культурний заповідник. А це означає, що там існує заброна приватизації, а отже відсутність інвестицій і занепад території. Треба замінити «заповідник» на «територію історичного ареалу».
Також повідомили, що в Старому місті висотність забудов буде обмежена до 11 метрів, тобто в межах двох поверхів. Депутат Олександр Кравченко звернув увагу на «червону зону».
«На площі Воз’єднння є багатоповерхівки, по вулиці Лесі Українки, і висота драмтеатру також більше 11 метрів. Виходить їх треба знести?», – запитав він.
На що Петро Троневич роз’яснив, що план фіксує ситуацію на сьогодні. «Ці будинки – це дисонуюча забудова. Після закінчення їхнього терміну придатності – вони будуть знесені».
Відтак, з другої спроби депутати проголосували «за».
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook