Сьогодні, 25 квітня, на сесії Ковельської міської ради, ухвалене рішення, яке дає зелене світло для створення Ковельської міської ОТГ. Ця об’єднана територіальна громада стане першою на Волині ОТГ на базі міста обласного підпорядкування, – інформує пресслужба Волинського РВ АМУ.
«Сьогодні, у Чистий четвер, Ковельська міська рада прийняла рішення про надання згоди на добровільне приєднання Ружинської сільської ради Турійського району! Отже, формування першої на Волині ОТГ міста обласного значення набуває реальності. Вітаю територіальні громади Ковеля і Ружинської сільської ради з важливим кром у нове майбутнє!», – написав на своїй сторінці у ФБ Валентин Малиновський, консультант з правових питань Асоціації міст України, який працює на Волині в межах проекту «ПУЛЬС», що його АМУ втілює за підтримки USAID.
Нагадаємо, що команда консультантів проекту «ПУЛЬС» у складі Валентина Малиновського, який опікується правовимми питаннями, Василя Грома, консультанта з бюджетних питань АМУ та Тамари Зубенко, консультанта з комунікаційних питань брали активну участь у створенні Ковельської міської ОТГ.
Зокрема, влітку 2018 року побували з виїзними консультаціями у Ковельській міській раді та Ружинській сільській Турійського району, а цьогоріч стали учасниками громадських слухань у Городильці та Ружині, де жителі Ружинської сільради прийняли рішення щодо приєднання їхньої громади до Ковеля. Під час виїзних консультацій консультанти-«ПУЛЬСовики» намагалися донести усім учасникам формування Ковельської міська ОТГ важливість такого рішення для майбутнього розвитку цих територій, адже не секрет, що у Ковеля другий за розмірами бюджет після бюджету Луцька, за площею місто залізничників більше за обласний центр і в майбутньому воно може стати потужним логістичним центром не лише Західної України, але й Східної Європи.
Тепер, щоб процес створення Ковельської міської ОТГ дійшов логічного завершення Ружинську сільську раду потрібно виключити зі складу Турійської селищної ОТГ, куди вона входить відповідно до Перспективного плану, і включити до Ковельської міської ОТГ.
До речі, в Україні дуже довго чекали на «Закон щодо добровільного приєднання територіальних громад до міст обласного значення», оскільки ще в 2015 році в було близько 27 громад, які утворилися з адміністративними центрами в таких містах. Але Центральна виборча комісія не призначала на той момент вибори. Саме тому Асоціації міст України спільно з комітетом Верховної Ради довелося розробляти законопроект, який передбачав таку можливість для міст обласного значення. Таким чином їх прирівняли до спроможних територіальних громад і була надана можливість сільським, селищним територіальним громадам приєднуватися до них. Асоціація міст України також розробила відповідний посібник, у якому розписано процедуру такого приєднання.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook