Про це йшлося під час наради у голови Волинської ОДА із головами РДА,міськими головами та керівниками держлісгоспів із питань реалізації продукції у соціальні заклади області.
Зокрема,Володимир Гунчик зазначив,що за час перебування на посаді голови ОДА він побував у багатьох лісогосподарських підприємствах Волині і відмітив,що поряд з аграрним сектором,лісова галузь – одна із найпотужніших в області.
«Галузь живе своїм життям,в якої є свої плюси і мінуси»,- додав Гунчик і зауважив,що основним завданням лісогосподарських підприємств є збут продукції. Мова йде про те,що маючи сформовану базу споживачів,можна буде працювати над вдосконаленням та розвитком цілої галузі.
«Я хотів би,щоб ми з вами провели низку таких зустрічей,обговорюючи різні аспекти розвитку галузі і щоб вона дала вагомий плюс в соціально-економічний розвиток регіону»,- наголосив губернатор.
Основна увага під час наради була спрямована на виготовлення та реалізацію продукції консервними цехами обласного управління ЛМГ. Очільник Волині зауважив,що сьогодні тисячі тонн чорниці збувають у Польщу,де кілограм ягід коштує близько 400 гривень,тоді як в Україні – 11-20 гривень. За кордоном ягоди переробляють і продають нам же під іноземним маркуванням втридорога. Аби не допускати подібних речей,намагатися підняти на новий рівень вітчизняне виробництво та реалізовувати готовий продукт мешканцям нашого регіону,губернатор пропонує керівникам лісгоспів боротися за свій ринок,активно рекламувати продукцію та брати участь у тендерах.
«Закачайте рукава і не дайте можливості спекулювати. Маючи такі величезні ресурси,давайте думати над їх розширенням. Тоді,я сподіваюсь,що об’єми продукції галузі будуть зростати»,- додає Гунчик.
Варто зазначити,що за січень-травень 2016 року консервними цехами було виготовлено 3227,54 тубів продукції,а це 11,5 мільйона гривень. З них,у вигляді податку надійте у державу майже 3 мільйони гривень. Консервні цехи Волинського ОУЛМГ активно функціонують у Ківерцях,Маневичах,Ковелі,Колках,Цумані та у Любешові.
Волинські консервні цехи виготовляють близько 15 видів березового соку,овочеву групу (огірки,помідори,кабачки,морква,буряк та щавель),ягоди (подрібнені з цукром,джеми,варення),мед і гриби.
Цікаво,що продукцію наших консервних заводів експортують до Польщі,Німеччини,Панами,Ізраїлю,США,Канади та в інші. Водночас,на волинському ринку переважає продукція з Китаю,Росії,консервованих грибів власного виробництва взагалі фактично немає. Та ж ситуація із березовим соком та протертими ягодами з цукром. Натомість основною причиною такої ситуації у лісгоспах вбачають у відсутності ринків збуту.
Разом з тим,Володимир Гунчик зауважив,що причинами проблеми є: недостатня робота у цій галузі,ціновий діапазон у конкурентів та контрафакт. Саме тому очільник Волині дав завдання здійснити аналіз ситуації на ринку,дослідити потужності підприємств,а також дослідити думку споживача щодо ціни,якості та асортименту товару.
«Ось це і буде аналіз ринку,аналіз споживачів і аналіз можливостей… І я надіюся,що у 2017 році ми зможемо говорити про наповнення бюджету від реалізації нашої лісової продукції»,- резюмував Гунчик.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook