Переселенці «штурмують» центри зайнятості й на Волині - Волинь.Правда

Переселенці «штурмують» центри зайнятості й на Волині

Показати всі

Переселенці «штурмують» центри зайнятості й на Волині

Валентина Смаль зазначає,що «Внаслідок анексії Росією АР Крим та втрати контролю над частиною території Донецької та Луганської областей в Україні з`явилося багато людей,які змушені залишити місця свого проживання і переселитися до інших регіонів України».
 
Відтак вона намагається пояснити,скільки таких людей,якого вони віку й статі,де вони знайшли собі притулок. Без відповіді на ці прості і в той же час складні запитання неможливо вибудовувати стратегію держави щодо розв`язання проблем внутрішньо переміщених осіб,яка з усією гостротою постала перед українським суспільством.
 
«У 2014 році Україна вдруге у своїй новітній історії постала перед проблемою внутрішньо переміщених осіб — ВПО,- констатує Смаль. – Перший досвід масового переміщення населення був пов`язаний з аварією на Чорнобильській АЕС у 1986 році,коли понад 116 тис. осіб було переселено з радіоактивно забруднених територій. У сучасній Україні переміщення великих потоків людей з місць їх постійного проживання відбувається внаслідок російської агресії,окупації Криму та окремих районів Донецької і Луганської областей».
 
За даними Мінсоцполітики на 6 червня 2016 року,в Україні взято на облік 1 785 740 ВПО,з них майже 1 100 тис — жінки,700 тис — чоловіки. У той же час,експерт зауважує,що дані про кількість ВПО,що надходить з різних офіційних джерел,а часом і з одного джерела,суттєво відрізняються. За даними Міжвідомчого координаційного штабу — МКШ — з питань соціального забезпечення громадян України,які переміщуються з районів проведення АТО та тимчасово окупованої території,на 7 червня 2016 року було офіційно зареєстровано на 760 тис переселенців менше,ніж у Мінсоцполітики.
 
Згідно з інформацією МКШ,з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО до інших регіонів переселено 1 026 177 осіб. У тому числі з Донецької і Луганської областей — 1 003 824 особи,з АРК і Севастополя — 22 353 особи. З них 169 756 дітей,493 897 інвалідів та осіб похилого віку.
 
«У будь-якому разі чисельність переселенців значна більша,ніж чисельність населення багатьох країн світу у тому числі європейських,- підкреслює Валентина Смаль. – Наприклад,населення Чорногорії — 647 тис,Естонії — 1 265 тис. Україна за кількістю ВПО посідає перше місце в Європі та входить до списку країн-лідерів світу».
 
Аналізуючи ситуацію в регіонах України,вона зазначає,що «частка ВПО,які звернулися до служби зайнятості,суттєво вища,ніж в Україні,— 3,75%. У Рівненській області — 27,7%,в Івано-Франківській — 19,7%,у Львівській — 18,6%,у Волинській — 18,5%. При цьому в Донецькій області — 1,6%,Луганській — 1,4%».

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook