У стінах Волинської обласної ради знову вирішували долю санаторію матері і дитини «Пролісок» – у вівторок, 11 грудня, відбулося засідання конкурсної комісії для проведення конкурсу на заміщення вакантної посади керівника санаторію.
Як відомо, стосовно звільнення багаторічного директора санаторію Валентини Касарди в облраді говорять давно. Під час вересневої сесії депутати Волиньради не продовжили термін дії контракту директору оздоровниці, а на засіданні комісії з питань використання майна спільної власності територіальних громад, сіл, селищ та міст області, головний «укропівець» В’ячеслав Рубльов запропонував створити комісію, яка б контролювала господарську діяльність комунальних підприємств і «Проліску» зокрема (або й передусім). Згодом новостворена комісія все ж розпочали перевірки.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Перша пішла: Волиньрада розпочала перевірки у санаторії «Пролісок» (ФОТО)
Головною метою конкурсу, який призначили 1-го листопада, було обрання одного із семи кандидатів на посаду директора комунального підприємства «Санаторій матері і дитини «Пролісок».
У конкурсі взяли участь 7 претендентів, серед яких була і діюча очільниця закладу Валентина Касарда, Гремяченський сільська голова Наталія Мельник, яка раніше працювала в санаторії, заступник директора санаторію з медичної частини Леонід Оксенюк. Один з допущених учасників конкурсу не з’явився на засідання, тому своє бачення розвитку підприємства розповідали шестеро кандидатів на директорське крісло.
Члени комісії вирішили, що присутність на засіданні учасників конкурсу і журналістів – неможлива. Аргументом був нібито захист інтелектуальної власності, тобто ідей розвитку санаторію, які оголошували конкурсанти.
Самі ж учасники конкурсу дивувалися такому рішенню.
«Хіба ж погано, якщо ідеї втілюються на користь санаторію. Я б був не проти, якби мої ідеї використали для того, щоб санаторій розвивався. Якщо ж ідея хороша, то її гріх не використати», – говорив до своїх «суперників» Леонід Оксенюк вже по ту сторону дверей.
«А хіба ж обмін досвідом це не використання чужих ідей?», – підтримала інша учасниця конкурсу Олександра Антонюк.
Згідно з 26 пунктом розділу V «Порядок проведення конкурсу» Положення про порядок проведення конкурсу на заміщення вакантних посад керівників, підприємств, установ, організацій – об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, такі обмеження не передбачені.
«Конкурсна комісія розглядає документи, подані претендентами на участь у конкурсі. Засідання конкурсної комісії при цьому є відкритим», – йдеться у тексті Положення.
Але, очевидно, обмеження були вибірковими, бо ж відразу після того, як учасники конкурсу вийшли з кабінету туди зайшов депутат облради Василь Столяр, який до складу комісії не належить.
Також у положенні йдеться про рівність усіх претендентів перед конкурсною комісією, проте, коли Валентина Касарда виходила з кабінету, де засідала комісія, Микола Буліга відкривши двері кинув директорці санаторію вслід: «Треба було ще Слабенка запросити. Було б два шоумени». Не відомо, що сталося перед тим, але наврядчи так члени комісії дозволяли собі говорити зі всіма конкурсантами.
Після того, як всі учасники виступили, комісія обговорила всі кандидатури і зробила свій вибір.
За результатом голосування, члени комісії рекомендували Волинській обласній раді укласти контракт на посаду директора санаторію з Оксаною Бугайчук. Підготовлений проект рішення, розглянуть на майновій комісії, а потім на сесії.
Чим же так вразила пані Бугайчук членів комісії? Згідно з інформацією, розміщеною на сайті обласної ради, Оксана Бугайчук під час свого виступу «озвучила свою програму розвитку оздоровниці. Насамперед, кандидат на посаду хоче поліпшити умови і корпусах, де проживають пацієнти. Озвучувалися й інші плани щодо вдосконалення роботи санаторію. Також Оксана Бугайчук говорила про необхідність збереження кадрового потенціалу оздоровниці і наміри конструктивно працювати з нинішнім колективом, який вважає достатньо професійним». Ці пропозиції не вирізнялися оригінальністю серед слів інших претендентів на посаду, які пропонували більше конкретних речей: розвиток іпотерапії, налагодження продажів мінеральної води, поліпшенні комп’ютерного парку оздоровниці, виходу на міжнародні ринки та розвиток рекреаційної зони, будівництво реабілітаційного відділення для післяінсультних хворих.
Як стало відомо, переможниця конкурсу має відношення до одного з найголовніших фігурантів «проліскового» скандалу – голови новоствореної контрольно-ревізійної комісії, яка повинна була перевіряти санаторій, Ігоря Леха.
Оксана Бугайчук є керівником товариства з обмеженою відповідальністю «Грандпостач», зареєстрованого в селі Підгайці Луцького району. Власником та кінцевим бенефіціаром цього підприємства є Ігор Лех.
Як написало в публікації одне з волинських інтернет-видань, така кандидатура достойна, адже переможниця конкурсу – економіст за фахом і, окрім роботи фінансовим директором вітчизняних комерційних структур, набула чималого досвіду роботи за кордоном, зокрема – в Польщі та Угорщині.
Безумовно, що управлінські та фінансові уміння стануть в пригоді керівнику санаторію, але ж специфіка діяльності такої установи трішки інша, ніж у підприємства, яке займається оптовою торгівлею сільськогосподарськими машинами й устаткуванням. Тому, чи не логічніше було б рекомендувати на посаду керівника санаторію людей, які причетних до реабілітації, «варяться» в цій сфері і знають всі тонкощі роботи оздоровниці? Ще одним питанням, яке напрошується, є те, чи не є обрання саме такої кандидатури своєрідною нагородою Ігорю Леху за «активність»?
Нагадаємо, незважаючи на те, що Валентина Касарда перебуває на лікарняному, у вівторок, 9 жовтня, депутат облради Ігор Лех самовільно увірвався на територію санаторію «Пролісок» та проник у кабінет директора.
Словом, питань більше, ніж відповідей, але остаточне рішення приймуть депутати Волинської обласної ради, які вирішать чи підтримати запропоновану кандидатуру.
«Так не роблять»: думки клієнтів та працівників санаторію «Пролісок» про усунення директора (ФОТО)
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook