Повідомили, як називатиметься після об’єднання Православна Церква в Україні - Волинь.Правда

Повідомили, як називатиметься після об’єднання Православна Церква в Україні

Показати всі

Повідомили, як називатиметься після об’єднання Православна Церква в Україні

Протягом найближчого часу Вселенський Патріархат скличе Об’єднавчий собор, який створить церкву під назвою Православна  Церква в Україні.  Про це для  «ВВС» розповів впливовий архієрей Константинопольської Церкви, представник Вселенського Патріархату при Всесвітній раді церков, доктор богослов’я, архієпископ Тельміський Іов (Геча).

За його словами, питання про порядок надання автокефалій мало розглядатися на Всеправославному соборі 2016 року, однак консенсусу щодо цього питання між різними церквами досягнуто не було, тому його вирішили не включати до порядку денного собору. «Це означає, що практика, яка існувала до цього часу, продовжується. Тобто це Вселенський патріархат проголошує (нові) автокефалії, – резюмує архієпископ Іов. – Хто з цим не погоджується, той відколює себе від православ’я».

За словами владики Іова, архієреями Вселенської церкви з 11 жовтня вважаються усі єпископи, які досі належали до невизнаних церков, жодного нового перерукопокладання проводити їм не потрібно. Так само не потрібно наново охрещувати людей, які прийняли хрещення у Київському патріархаті чи УАПЦ.«Скасуванням акту 1686 року скасована адміністрація Московською церквою Київської митрополії і всіх єпархій в Україні, – каже представник Вселенського Патріархату. – З канонічної точки зору це означає, що сьогодні в Україні УПЦ МП більше не існує. Всі архієреї тепер в Україні де-факто згідно з цим рішенням синоду є архієреями Вселенського престолу, і вони тепер повинні чекати директиву Вселенського патріархату щодо свого подальшого функціонування і існування в перспективі надання автокефалії Православній церкві в Україні».

На ділі це означає, що всі ієрархи українських церков, не важливо, до канонічної церкви вони належали раніше чи до неканонічної, зараз в очах Константинополя мають однаковий статус – ієрархів Вселенського престолу.І, відповідно, вони мають рівні права брати участь у соборі, який буде скликано Вселенським патріархом через екзархів, які є його представниками в Україні.У той же час,  архієпископ Іов утримується від відповіді на питання про те, коли саме може бути скликано собор, який утворить нову церкву. За його словами, Вселенський Патріарх скличе цей собор, коли вважатиме, що «час настав».

Владика пояснив, як називатиметься  єдина Помісна  Православна Церква в Україні. «Не Українська Православна Церква, тому що Церква є єдина… Вона належить Христу, а не якійсь нації чи державі», – каже він. Тому, уточнює архієпископ Іов,  нова Церква називатиметься по-іншому – Православна Церква в Україні.

Він нагадує, що «грецькою мовою назви церков так і звучать: Православна церква в Греції, в Сербії, в Болгарії. Слов’янські назви – Болгарська, Сербська чи Російська православна церква – вживаються неправильно і вказують на етнофілетизм, тобто релігійний націоналізм».

 

 

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook