У Раді пропонують засекретити декларації про доходи групи силовиків - Волинь.Правда

У Раді пропонують засекретити декларації про доходи групи силовиків

Показати всі

У Раді пропонують засекретити декларації про доходи групи силовиків

 У Верховній Раді зареєстрували законопроект, що дозволяє групі співробітників українських силових відомств подавати декларації в паперовому вигляді. Передбачено, що у відкритому доступі їх не публікуватимуть. Про це повідомляє «Гордон».

1 жовтня у Верховній Раді зареєстрували законопроект №9148, яким запропоновано засекретити декларації групи співробітників українських силових відомств.

Документом передбачено, що кадровий склад Служби зовнішньої розвідки України, розвідувальних органів Міністерства оборони і Держприкордонслужби (ДПСУ), а також негласні штатні співробітники Національної поліції, Державного бюро розслідувань, Служби безпеки, ДПТС, Управління державної охорони, органу доходів і зборів, органів і установ виконання покарань та слідчих ізоляторів Державної кримінально-виконавчої служби України, Національного антикорупційного бюро, що здійснюють оперативно-розшукову або контррозвідувальну діяльність, заповнюють і подають декларації у паперовому вигляді. Те саме стосується і претендентів на відповідні посади.

«Форма паперової декларації визначається Національним агентством [з питань запобігання корупції]. Порядок зберігання цих декларацій та доступу до них визначається зазначеними органами», – ідеться в законопроекті.

Також зауважено, що декларацій цих осіб у відкритому доступі не публікуватимуть. Відповідно до законопроекту, вони подають їх «у такий спосіб, який унеможливлює розкриття їх належності до вказаних органів у порядку, визначеному кожним зазначеним органом окремо» за погодженням із НАЗК. Це положення не поширюється на посадовців Служби безпеки України, яких призначають і звільняють актами президента України, які не є державною таємницею.

Запропоновано також останню декларацію, яку подала особа, уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зберігати 15 років, а не безстроково.

Уведення електронного декларування було однією з вимог Європейського союзу для реалізації безвізового режиму з Україною. За недостовірні відомості в е-деклараціях чиновника може бути оштрафовано на суму від 17 до 51 тис. грн або засуджено до двох років позбавлення волі.

У жовтні 2016 року СБУ заявила про неможливість надати е-декларації свого керівництва широкій громадськості. У відомстві зазначили, що такі декларації можуть бути доступні лише співробітникам НАЗК. Голова СБУ Василь Грицак наголошував, що для співробітників відомства передбачено особливий порядок подання декларацій.

 

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook