Всесвітній день стюардеси: історія професії - Волинь.Правда

Всесвітній день стюардеси: історія професії

Показати всі

Всесвітній день стюардеси: історія професії

12 липня стюарди і стюардеси відзначають своє професійне свято — Всесвітній день бортпровідника цивільної авіації. Цій професії вже більш ніж 80 років, – про це пише gazeta з посиланням на ZNAJ.UA

Вперше бортпровідники авіації з’явилися в Німеччині 1928 року, коли на борт літака стали брати спеціальну людину. Тоді, як і зараз в цілому, в їх обов’язки входило забезпечення сервісу під час польоту. Раніше цим займався другий пілот літака, що було ризиковано з погляду безпеки.

Тоді функції бортпровідників виконували тільки чоловіки. Проте вже 1930 року в США виникла ідея залучити до роботи привабливих і сексуальних дівчат — це стало непоганим маркетинговим ходом авіакомпаній, який актуальний і зараз. Існував і ще один аргумент на користь представниць прекрасної статі: вони мали невелику вагу.

Першою стюардесою в історії авіації по праву вважається американка Еллен Черч (Ellen Church, 1904-1965). Так, вперше вона злетіла в небо 15 травня 1930 року, літак прямував за маршрутом Сан-Франциско – Шайєнн.

Дівчина на той час тільки закінчила курси медсестер, також Еллен майстерно керувала літаком і вчила цього інших. Такі факти її біографії стали вирішальним аргументом: дівчина сама запропонувала свої послуги авіакомпанії. Більше того, саме міс Черч було доручено набрати першу групу для підготовки майбутніх стюардес – сім симпатичних медсестер віком до 25 років і вагою не більше 52 кілограмів.

На сьогоднішній день при підборі персоналу використовується принцип “три О”: образ зовнішній (мова, міміка, макіяж, привабливість); образ внутрішній (наявність необхідних рис характеру); образ професійний (професійні знання та навички). Головний обов’язок сучасного бортпровідника — забезпечувати безпеку пасажирів під час польоту. При цьому стюарди і стюардеси роблять все, щоб пасажири відчували себе комфортно.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook