«Наступна мета Путіна – руйнування НАТО». Так наголошує в однойменній статті аналітик Ксенія Кирилова. Цей текст, де йдеться про вірогідні наслідки зустрічі лідерів США та РФ у Гельсінкі, опублікувало видання «День».
Передовсім Ксенія Кирилова підкреслює: «Більшість американських експертів сходиться на тому, що головні дивіденди від цієї зустрічі отримає саме російський лідер.Справді, якщо ми звернемося до фактів, то очевидно, що навіть без особистих переговорів Трамп фактично відкрито проводить у США путінський порядок денний».
При цьому, уточнює вона, і «Трампу необхідно буде показати у Вашингтоні «успішність» своєї зустрічі з Путіним і вкотре заявити про відсутність «змови» з Москвою, заради чого він потребуватиме того, щоб продемонструвати хоча б формальні «поступки» від Кремля. Однак ніяких реальних поступок щодо України, Сирії або ситуації в США Путін зробити просто не в змозі, бо для цього йому б довелося визнати речі, які завзято заперечує, а саме: факт присутності його військових на Донбасі, руйнівний характер його сирійських операцій і втручання у внутрішні справи США».
Кирилова зазначає, що Москва послідовно працює над тим, щоб домогтися розпаду Єврособюзу. «Наступною мрією Путіна після руйнування ЄС є підрив єдності НАТО, і дії Трампа в цьому напрямі теж відповідають інтересам Москви», – переконана вона.
Аналітик нагадує, що 25 червня міністри оборони Франції, Німеччини, Бельгії, Нідерландів, Данії, Великої Британії, Іспанії, Португалії та Естонії підписали декларацію про створення Європейської оборонної ініціативи – коаліції європейських країн, війська яких у разі потреби повинні будуть швидко реагувати і проводити військові операції по всьому світу. А відтак резюмує: «Російських пропагандистів створення такої структури, схоже, цілком влаштовує. З одного боку, вони розуміють, що оборонні альянси без участі США в будь-якому випадку будуть слабкіші, а з іншого – сподіваються, що нова організація, незалежна від Америки і позбавлена «спадщини» Холодної війни, цілком може зблизитися з Москвою. Більше того, в Кремлі розуміють, що чим сильніше буде розкол і навіть протистояння між США і Європою, тим більше буде вірогідність такого зближення. Тому цілком імовірно, що на зустрічі в Гельсінкі Путін всіляко заохочуватиме дії Трампа з розколу ЄС і НАТО, так само як і щодо боротьби з антиросійськи налаштованою опозицією всередині США».
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook