Скільки коштує отримати права за кордоном - Волинь.Правда

Скільки коштує отримати права за кордоном

Показати всі

Скільки коштує отримати права за кордоном

Дослідили, скільки коштує навчитись їздити та як отримати права на водіння категорії В у різних країнах світу. Про це дізнавалися журналісти IA ZIK.

Відпускаєш щеплення, тиснеш на газ – заглух. Цю формулу проходили всі, хто з великою відвагою намагався вперше в житті підкорити автомобіль. Та прикрі помилки проходять з навчанням і практикою – і тут якраз підставить своє плече автошкола.

Про українські заклади, де навчають керувати машиною, говорять різне – і професіонали вони, і здирачі грошей, але проходити все одно потрібно. А-от як це відбувається за кордоном і скільки це коштує – маловідомо. IA ZIK розповість, як отримують права на водіння категорії В громадяни інших країн.
Німеччина

Для водійських прав в Німеччині треба пройти теорію, практику та курси медичної допомоги. Подаватись можна вже з 17 років – щоправда, до повноліття кермувати доведеться з кимось із старших.

Майбутній водій має кілька варіантів, як отримати права. В деяких автошколах детально розбирають правила та ситуації, які можуть виникнути під час дорожнього руках. Але є й хитріший варіант: в Німеччині існують такі ж заклади, де просто зазубрюють питання для здачі екзамену з водіння. Безперечно, що перший варіант буде значно якіснішим.

Крім того, там немає часових рамок, за які потрібно підготуватись до екзаменів. В деяких закладах вчитися можна від кількох місяців до півроку часу – все залежить від людини. Або ж ходять на пришвидшені курси: за тиждень долають теорію та практику, але вчаться цілий день.

За правилами, майбутні водії мають пройти, як мінімум, 14 годин теорії, після чого приступають до практичної частини, яка становить щонайменше 12 годин. З них три години потрібно проїздити вночі, чотири години по автобану, ще 5 – як завгодно. Попри це, німці в середньому беруть 24 години для того, щоб добре підготуватись до екзамену.

Теоретичний тест можна проходити вже після самого курсу теорії. Якщо з першої спроби не вдалося, то потрібно відвідати ще два заняття в автошколі, після чого спробувати знову – але до трьох разів. При невдачі треба буде зачекати три місяці. Якщо й далі провал, то людину направлять на медико-психологічне обстеження, після чого, в разі позитивної відповіді, дадуть ще дві спроби здати теорію. Після цього про автомобільні права можна забути – більше спроб найближчим часом не дадуть.

З практикою все дещо легше. Можна провалювати скільки захочеш разів, але після кожної невдалої спроби потрібно буде пройти ще 10 практичних годин в автошколі. А це – затрачені гроші та час.

Вартість прав в Німеччині різниться від земель, де навчається людина. В середньому вона становить від 1500 євро. Видають їх на 15 років, після чого автоматично продовжують.

Фінляндія

Щоб податись на водійські права у Фінляндії, потрібно довідку від сімейного лікаря та поліції. Тоді людині дають дозвіл на навчання, який діє лише упродовж року.

Вчитися у фінських автошколах можна вже з 15 років, однак право кермувати автомобілем дають лише з повноліття.

Саме навчання триває в три етапи, які є досить закрученими. Перший – поєднання теорії і практики: 20 годин теоретичного матеріалу, щонайменше 20 – практичного. Ще 20 годин потрібно приділити самонавчанню – на сайті автошколи виконують спеціальні завдання. І система слідкує, скільки часу на це потратила людина.

Після цього, якщо інструктор дозволить, учня допускають до екзаменів в поліції – півгодини на теорію, година – поїздка містом. На цьому закінчується лише перший етап, результат якого – тимчасові права терміном на два роки. Їх можна втратити, якщо зробити понад три порушення правил за два роки.

Другий етап – винятково практичний. Учень має їздити на автомобілі та вести електронний щоденник, який читатиме інструктор. Загалом це потрібно для того, щоб побачити, наскільки підопічний покращив свої вміння кермувати. Коли інструктор побачить прогрес, майбутнього водія запросять до автошколи, де буде ще кілька занять з теорії та годинна поїздка з інструктором по місту.

Якщо все минуло добре, то триває третій етап – поглиблена теорія на одну годину та двогодинна поїздка з інструктором взимку, щоб покращити вміння їздити на слизькій поверхні.

Вже після цього йде заключна частина курсів – екстремальне двогодинне кермування на спеціальному полігоні. Влітку його заливають сумішшю із води та олії, а взимку роблять каток.

Коли всі етапи пройдені, людині нарешті видають постійні права, які діятимуть до досягнення 70-річного віку. Саме навчання може тривати від півроку до двох років, а коштуватиме це від 1800 до 2600 євро за усі етапи.

США

Місцевим мешканцям у США, на відміну від туристів, не можна їздити за своїми національними правами (українські, польські тощо, – Ред.) Саме тому виникає потреба заново отримувати водійські документи у Штатах.

Для початку майбутньому водію потрібно вивчити правила дорожнього руху, які відрізняються залежно від штату. Книгу з нормами можна скачати в Інтернеті або ж отримати безкоштовно у Департаменті дорожнього руху (DMW).

В деяких штатах, якщо людина здає на права вперше, потрібно пройти спеціальний онлайн-курс тривалістю в кілька годин, в кінці якого буде тест. До прикладу, у Флориді це навчання триває 4 години. У Нью-Йорку пройти такий курс онлайн не можна – потрібно записатися в одну із автошкіл. А у Вашингтоні, щоб отримати права, потрібно пройти 30 годин навчального курсу і щонайменше 6 годин практичного водіння. А в Нью-Джерсі, що цікаво, цього взагалі робити не потрібно.

Опісля необхідно зібрати велику кількість документів, що стосуються проживання, та піти в офіс DMW. Після перевірки документів та кількох простих фізичних тестів майбутній водій має пройти тест на знання теорії – дати щонайменше 80% правильних відповідей на 40-50 питань.

Залежно від штатів здавати тест можна різними мовами або ж прийти зі своїм перекладачем. У Флориді, до прикладу, придумали хитру схему для іммігрантів, де спеціальна людина приходить під виглядом перекладача та допомагає майбутньому водію. Однак таку допомогу зазвичай вираховують – і учасників виганяють.

Після успішного проходження тестів людині дають «Learner’s Permit» – навчальний дозвіл на водіння, за яким можна кермувати, якщо в машині є інша людина, що має права. Документ діє до моменту отримання справжніх прав.

Надалі учень має лише навчитися їздити на машині до екзамену. В цьому можуть допомогти друзі чи рідні або ж можна піти до автошколи, де ціни різняться. В Маямі восьмигодинний курс водіння коштує 400 доларів, у Брукліні (Нью-Йорк) – 265 доларів за 10 годин.

Сам екзамен можна здавати на будь-якій машині. Немає різниці, чи це буде взята напрокат, чи машина друзів, чи сімейна. Головне, щоб разом із майбутнім водієм перебувала людина, яка має американське водійське посвідчення.

Під час екзамену інструктор перевіряє документи та перевіряє кілька основних маневрів, які потрібно виконати на автомобілі. Серед них – паркування паралельно до тротуару, розворот, плавна зупинка автомобіля тощо. Якщо тест провалений – повторна здача може бути лише через два тижні.

Середню ціну на отримання водійських прав в США визначити важко, адже все залежить від штату та підходу до навчання – можна йти в автошколу, а можна і не йти. Для оформлення водійських прав використовують ще й інші критерії – вік та місце проживання. У Брукліні, до прикладу, якщо людині більше, ніж 21 рік, та вона проживає у цьому окрузі, то заплатить від 73 до 77 доларів. А в Нью-Джерсі – 24 долари.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook