Митна служба в Україні продовжує розвиватися, але в той же час змушена боротися із залишками пережитків минулого. Щороку викривається ряд укорінених роками схем, за допомогою яких посадові особи паразитували на українській митниці. Про це, з посиланням на видання “Комсомольская правда в Україні”, пише Апостроф.
“Так під приціл ЗМІ потрапили корупційні схеми на кордоні Волинської області, які існували тут роками”, – стверджують журналісти видання.
У зв’язку з цим, вони звертають увагу на те, що “про корупцію раптово по всіх усюдах став сурмити головний державний інспектор відділу по роботі з персоналом Волинської митниці УКРІНФОРМ Петро Євтушок“. “Його навіть охрестили” волинським Антикорупціонер “. Правда, місцеві журналісти розповідають про особу інспектора зовсім інші історії. Так, кажуть, що пасинка Євтушка В’ячеслава Франчка за зловживання на посаді (він теж працював на митниці) нібито затримала СБУ. Після перевірок він, мовляв, написав заяву про звільнення за власним бажанням, тому гучного скандалу вдалося уникнути “, – пише” КП в Україні “.
За інформацією ЗМІ, також “подейкують, що крім пасинка на митниці працевлаштовано ще мало не 9 родичів Євтушка”.
“Після призначення в 2016 році нового керівництва митниці всіх цих численних” працевлаштованих родичів “, як і всіх інших чиновників, почали ретельно перевіряти. Кажуть, з’ясувався цікавий факт: з огляду на те, що сім’я чиновників жила тільки на зарплати, при цьому встигла отримати великі доходи і нерухомість. Наприклад, в ході аналізу поданих декларацій чиновника, стало відомо, що, починаючи з 1993 року, сім’я Євтушка побудувала будинок недалеко від адміністративного корпусу Ягодинської митниці “, – з’ясували автори статті.
Також, за їхньою інформацією, “кілька років по тому діти чиновника – Ольга Клак і Олег Євтушок – судячи з декларацій, реєструють на себе ще два будинки, які записують в якості подарунка від батька”. “Крім того, спадкоємці мають у своєму розпорядженні кілька автомобілів преміум-класу і величезні квартири в Луцьку. Як з’ясувалося, зять Євтушка теж працює на митниці, володіє нерухомістю і автомобілями”.
Цікаво, що будинки, побудовані чиновником в селі Римачі в 90-х роках, з’являються в декларації Євтушка лише в 2014 році, коли в країні почали запроваджувати Люстраційний перевірку.
“І знаєте, як пояснив всі неточності в деклараціях сам головний державний інспектор? Мовляв, брав кредит на митниці, за який розрахувався з власної зарплати. Проте ні чеків, ні доказів цих транзакцій ЗМІ не бачили. Останнім часом Петро Євтушок став активно розповідати про тотальної корупції на кордоні. Про те, що в ній винна сама митна система країни. Хоча хіба вона змушувала чиновника мудрувати в своїх деклараціях і деклараціях своїх родичів? та й колишні митники і колеги Євтушка відгукуються в Інт ернете про державного інспектора вельми невтішно “, – звертає увагу” КП в Україні “.
“Поки” волинський антикорупціонер “звинувачує всіх крім себе, наведемо лише кілька цифр. Тільки з початку 2018 року Волинська митниця УКРІНФОРМ перевиконала показники доходів на 200,6 млн грн, а в цілому вони складають 3,8 млрд грн. Частина цих грошей спрямовано, наприклад, на поточний ремонт автомобільних доріг – 74,3 млн грн. Що ні говори, а митна служба в Україні поступово позбавляється від своїх слабких сторін, паралельно істотно наповнюючи державний бюджет “, – додають автори матеріалу.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook
1 Comment
Я, Євтушок Петро Михайлович, даю відповідь журналістам, які до мене не зверталися а поширили неправдиву інформацію.Будинок біля адмінбудинку митниці був побудований за часів СРСР державою. Мені його було виділено тодішнім нач.митниці Кузіном А.А. у відповідності до законодавства цих часів. Інший будинок в с.Римачі будував в 90 роки мій брат Євтушок В.М. а я, взявши кредит в Митній службі, йому допомагав у будівництві. Цей будинок був зареєстрований на брата. Коли у спадок брату перейшло майно батьків він вирішив подарувати цей будинок моєму сину . Всі документи по кредиту знаходяться в архівах митниці та ДМСУ, дарча на будинок знаходиться у сина. Іншого житла у мене немає. Машиною КІА я користуюся 12 років.Ще у мене є УАЗ 1973 року випуску. А також деревяний “катер”виготовлений в Україні с.Римачі сільськими умільцями. Всі документи та коментарі зможу надати особисто.