Інтелектуальні ігри – альтернатива залежності від комп’ютерів і гаджетів - Волинь.Правда

Інтелектуальні ігри – альтернатива залежності від комп’ютерів і гаджетів

Показати всі

Інтелектуальні ігри – альтернатива залежності від комп’ютерів і гаджетів

 

4 червня в Академ-Бізнес ХАБі СНУ відбувся перший у Луцьку відкритий турнір з найпопулярніших настільних інтелектуальних та розвиваючих ігор «I Game Platform – 2018».

Проблема ігроманії, залежності молоді від гаджетів і кмп’ютерних ігор набуває все більшої актуальності. «Що занадто – то не здраво» – говорить давно відома приказка. Але щоб позбутися цих новітніх шкідливих звичок молоді потрібна якась альтернатива.

Саме так вважають організатори заходу Оксана Горбова, Юлія Трофімчук, Отець Ілля Вишневський. Вони та їх молодші колеги представляють неполітичні громадські організації та волонтерські групи, зокрема: творча студія «Фламінго», ГО «Крок», волонтерська група «Вирок жити», «Молодіжне релігійне братство Ніколи Святоши» та інші.

До слова: Нікола Святоша – один із давньоруських князів, який правив серед інших міст також у Луцьку й відзначився щедрою благодійністю. Після князювання він пішов простим іноком у Києво-Печерську Лавру.

Турнір мав на меті довести, що сучасні ігри це не лише комп’ютерні війни та боротьба з вигаданими чудовиськами, а й такі, що розвивають мислення, увагу, уяву.

Крім того захід мав благодійний характер: на ньому збирали кошти на допомогу онкохворим дітям, якими опікуються вищезгадані організації. Було зібрано біля 1200 гривень пожертв від присутніх. Учасники турніру грали в шахи, шашки, діксіт, мафію.

Спеціально для дітей проводилися розвиваючі ігри: твінс (знаходити подібні картинки), острів скарбів (учасники рухаються по карті й шукають скарби), цікава математика.

Можна відмітити, що власне турнір був не лише турніром, а й вечором приємного спілкування. Цікаві молоді люди, здебільшого студенти, мали змогу разом вирішувати завдання у колективних іграх (таких як діксіт і мафія), обмінюватися думками, дискутувати. Також можна було невимушено поспілкуватися за чаєм і кавою в перерві між «таймами».

Оксана Горбова вважає, що саме такі інтелектуальні ігри є альтернативою комп’ютерним іграм, котрі викликають залежність, перевтому, нервово-психічні розлади. А ще подібні заходи є приємним і корисним дозвіллям.

Ще один організатор отець Ілля Вишневський каже, що такі колективні інтелектуальні ігри не можуть викликати залежності, адже постійно з одними й тими ж людьми щодня грати не будеш. Крім того вони корисні з огляду на обмін думками, пошук аргументів для дискусії під час гри.

Організатори ігрового турніру не збираються обмежуватися разовим заходом. Академ-Бізнес ХАБ СНУ є досить зручним місцем для подібних інтелектуальних «тусовок». Тут можна вдало поєднувати навчання, розвиток і відпочинок. Тому в планах організаторів турніру зробити в Академ-Бізнес ХАБі СНУ регулярні щотижневі вечори розвиваючих ігор. Планується запрошувати якомога ширше коло молоді та студентства.

Сергій Кічий

 

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook