Про це стало відомо під час оперативної наради у голови Волинської облдержадміністрації Володимра Гунчика.
Зокрема,керманич Волині зазначив,що останнім часом дуже багато було зроблено політичних кроків в частині закриття малочисельних шкіл та переходу на індивідуальне навчання.
«Можливості місцевих бюджетів дозволяють фінансувати будь-які заклади,які ви вважаєте за потрібне. Ті дані,які мені надало казначейство,департамент фінансів і фіскальна служба,говорять про те,що в нас за 8 місяців дуже непогані показники із наповнення бюджету»,- підкресли Гунчик,звертаючись до очільників органів місцевого самоврядування.
Так,із 1 вересня цього року фінансування із державного бюджету малочисельних шкіл,де навчаються менше 25 учнів,не передбачено. За словами голови Волинської ОДА,до початку нового навчального року в області було проведено низку зустрічей у районах і з`ясувалося,що місцеві бюджети мають всі можливості фінансувати «маленькі» школи та індивідуальне навчання.
«Голови рад,які не були на цих зустрічах,включайтеся разом з сільськими і селищними головами в роботу,щоб не було так,коли вкінці вересня треба буде виплачувати вчителям заробітну плату,а держбюджет помахає головою. Просив би політиків переходити до реаліїв та реально оцінювати ситуацію в громадах,містах та районах»,- наголошує Гунчик.
Втім,найцікавішим поясненням,чому ряд малокомплектних шкіл вперто не хочуть закривати,стала історія про розбудову на закладі сімейного бізнесу. Так,за словами Гунчика,в області є школа,де навчаються лишень 7 учнів,а директор та вчителі у ній — представники однієї родини.
«Цікава статистика,дружина вчитель і дочка вчитель і 7 учнів — непоганий бізнес і бюджет непоганий для родини. Ми маємо такі випадки і ця родина горло перегризе,коли ми будемо говорити про закриття цієї школи. Тому найкращий варіант — поміняти директора цієї школи. Я просто здивований такою позицією,що голови не впливають на ці процеси. Це що сімейний бізнес?!»,- каже Гунчик.
Губернатор також додає,що сьогодні окремі люди не оминають нагоди зайнятися популізмом та поширюють інформацію про масове скорочення вчителів із малочисельних шкіл. Однак,запевняє Гунчик,це все чутки і жоден вчитель не залишився без роботи.
«149 було малочисельних шкіл,111 педагогів під час реорганізації змінили свою роботу,але дехто хоче на цих цифрах погратися і з`явилася інформація,що 111 вчителів залишилися без роботи. Я хочу сказати,що в нас ні одного немає вчителя,якому б не запропонували роботу»,- наголошує губернатор.
Насамкінець,голова Волинської ОДА зазначив,що сьогодні варто говорити не про розбудову сімейного бізнесу у школах,а про покращення якості освіти та підвищення рівня знань у дітей.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook