Про це йдеться на сайті Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом».
Але найбільше турбували Миколу Васильвича умови праці у ФАПі. Вікна доводилося заклеювати плівкою,стіни латали цементом,у підлозі були дірки. Особливо потребували ремонту старі вхідні двері,які пропускали холод.
Будинок в якому розміщений ФАП збудований за чеським проектом в середині 60-х років минулого століття. Планування радше нагадує хату,от тільки доброго господаря в цьому приміщенні бракувало. Коштів з бюджету заледве вистачає на енергоносії і зарплату для працівників ФАПу – завідувача Миколи Дудара та медсестри Тетяни Кравчук. Оваднівський сільський голова Сергій Панасевич в розпачі. Відколи ФАПи передали згідно договору медичному територіальному об’єднанню,фінансувати його згідно законодавства сільська рада немає права. Громада села неодноразово організовувала збори. Темою обговорення ставало найнеобхідніше – аварійне приміщення медпункту.
Громада взяла ініціативу в свої руки. Одноголосно прийняли рішення – найнеобхідніше для мешканців Верби – відремонтувати ФАП. В червні цього року жителі села звернулися на представництво Фонду «Тільки разом» у Володимирі-Волинському. Працівники офісу допомогли оформити документи,заповнити аплікаційну форму. За громадою залишалося скласти кошторис і взяти участь у співфінансуванні. Така практика реалізації проектів діє,відколи в області з’явилися представництва Фонду. У рамках проекту «Розвиток територіальних громад» відбулася реконструкція ФАПу в селі Верба. Керівником представництва Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» в місті Володимирі-Волинському з моменту відкриття є Вікторія Кашуба. Вона зазначила,що співпраця з мешканцями села – перший проект,який громада реалізувало спільно з Фондом.
Менше,як за два місяці,відколи почали реалізовувати проект,у ФАПі замінили вікна,поставили вхідні двері,пофарбували та відремонтували підлогу. Молодша медсестра Тетяна Кравчук з острахом пригадує в яких умовах доводилося працювати раніше. Тепер жінка радіє,що зробити будь-яку медичну маніпуляцію можна буде в теплому приміщенні. Не зважаючи на старий котел,вберегти тепло буде легше,завдяки енергоощадним вікнам та дверям.
У селі Верба мешкає трохи більше 500 мешканців. Здебільшого на ФАП звертаються з проблемами серцево-судинних захворювань,гіпертонічними недугами,поміряти тиск,або,коли виникає потреба надання першої медичної допомоги. Однак для сучасного ФАПу не вистачає обладнання. Микола Дудар зазначає,якби ФАП мав інгалятор,УВЧ (ультрависокочастотну терапію) люди приходили б сюди частіше,не лише у разі проблеми,але й з метою профілактики.
Мета проекту «Розвиток територіальних громад»,в рамках якої відбувалася реконструкція медзакладу в Вербі,– дати людям віру в свої можливості,в те,що тільки разом громада зможе реалізувати задумане. Це приклад співпраці іншим громадам сіл і містечок області.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook