Письменник Іван Малкович: «Бог готує нас до далеких подорожей» (ФОТО) - Волинь.Правда

Письменник Іван Малкович: «Бог готує нас до далеких подорожей» (ФОТО)

Показати всі

Письменник Іван Малкович: «Бог готує нас до далеких подорожей» (ФОТО)

Як нам облаштувати життя в Україні, яким є наш теперішній потенціал на майбутнє – про такі «недитячі»  теми розмірковував під час зустрічі із волинянами сьогодні, 17 квітня, відомий український письменник, лауреат Шевченківської премії і  директор видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» Іван Малкович.

Звісно, директор видавництва, що спеціалізується на дитячій літературі, розповідав і про теми для малечі. Розмова стосувалася сучасної дитячої книги,  української мови і культури. Розмірковуючи на серйозні  теми сучасності, Іван Малкович зауважив, що ніколи не слід втрачати можливостей. Як приклад виданих українців, які влучно скористалися можливістю, він назвав князя Ярослава Мудрого і гетьмана Павла Скоропадського.

 

«Дочка Ярослава Мудрого Анна стала французькою королевою, інші його дочки теж ставали дружинами королів Норвегії, Угорщини…Французький король тоді не вмів підписатися, ставив хрестик, а Анна була і писемною і освіченою. Якщо ми зараз їздимо до Франції, щоби там чогось навчитися, щось перейняти, то значить через тисячу років щось було не використано, щось втрачено», – міркував письменник.

Він також зауважив, що перша українська абетка у камені була створена не деінде, як у Софії Київській: «там є записи графіті, зроблені мовою, дуже близькою до нашої сучасної, там можна зустріти слова, які і зараз ми використовуємо. А це свідчить про давність нашої мови і нашої культури».

Розмірковуючи над сучасністю, письменник згадав про гетьмана Павла Скоропадського. «Рівно 100 років тому він якраз прийшов до влади і пробув при владі 7,5 місяців усього-на всього. Він був нащадком українського гетьмана, представником давнього українського шляхетського роду. Звісно, на той час, він був російським дворянином, навіть пробув флігелем-ад’ютантом  імператора Миколи ІІ, потім став генералом. І він знав з середини, як працює імперія. І що він зробив, прийшовши до влади? Запровадив українські гроші, українізацію армії, заснував українську академію наук, українські банки. Щоправда не було у нього в свідомості ідеологічного стрижня, що і зіграло із ним злий жарт. А Директорія, прийшовши до влади, скасувала українську Академію наук, бо це ж «гетьманщина» – ось ця наша вічна українська біда, мовляв, ми кращі, а хтось гірший», – зауважив Іван Малкович.

На думку письменника, що варто зберегти сучасній Україні, так це українську молодь, яка виїжджає за кордон. І, переходячи вже до тем, цікавих юним читачам, він продемонстрував на планшеті електронну книгу-гру «Снігова королева», створену трьома молодими українськими ІТ-шниками.

«Цю книжку можна читати, слухати, можна стати учасником казки, побачити себе у «кривому дзеркалі», тощо. Ці молоді люди, для мене особисто, є чарівникам. Я знаю, як пишуться книги, як створюють вірші, а вони за допомогою цифр  створюють ось таке чудо», – розповів Малкович, наголосивши, що Україна має потенціал, і який треба зберегти для України.

До слова, розмірковуючи про сучасні комп’ютерні технології, письменник наголосив, що вони є вкрай потрібною річчю. «Бог готує нас для далеких мандрівок. Можливо, серед молоді, яка тут присутня, багато хто поїде навчатися за кордон, сподіваюся, що вони, звісно, повернуться. Але ж вони не заберуть із собою усі улюблені речі, фото, тощо. І гаджет, планшет, комп’ютер – це все дає можливість забрати із собою… це ж стосується і майбутніх подорожей до інших планет», – розмірковував Іван Малкович.

Він також презентував нове книгу  видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» «Улюблені вірші -3», та продекламував присутнім кілька поезій.

До слова, інтерв’ю із відомим літератором можне буде прочитати на шпальтах нашого видання «Волинська правда» завтра, 18 квітня.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook