Коли до президентських виборів залишається менше року, є три сценарії для коаліції та уряду. Поки що підготовка до президентських перегонів в команді Петра Порошенка проходить на тлі невизначеності, хто буде в числі політичних союзників глави держави на наступних виборах, у якому форматі БПП піде на вибори у Раду восени 2019 року, і чи взагалі Порошенко балотуватиметься у президенти. Так вважає аналітик Уляна Безпалько. Про це йдеться в її публікації на сайті «РБК-Україна».
«Перший сценарій – відставка Кабінету міністрів на чолі із Гройсманом, які в середині квітня повинні виступити з річним звітом уряду у ВР, – зазначає Уляна Безпалько. – Такий сценарій прораховується на випадок, якщо сторони не досягнуть консенсусу з приводу найближчого спільного політичного майбутнього». Такий перебіг подій вірогідний за умови, оскільки начебто переговори, що відбувалися у владних кабінетах з середини 2017 року (про створення «Блоком Петра Порошенка» і «Народного фронту» спільного проекту) в черговий раз зайшли у глухий кут. Хоча, за інформацією Безпалько, «зараз в обох ключових політичних силах говорять про те, що питання об’єднання в єдину партію поки не актуальне, а в якості альтернативного варіанту може бути узгодження кандидатів у мажоритарних округах».
Поки ж, за припущенням «РБК-Україна», «напередодні президентської виборчої кампанії в команді Порошенка вирішують кадрові питання в регіонах шляхом заміни голів обласних державних адміністрацій. Водночас джерела цього видання на Банковій кажуть: чи піде Петро Порошенко на президентські вибори, буде вирішено восени. «Він не буде балотуватися, якщо буде картина аналогічна Ющенку з його 5% на виборах у 2010-му. Він прийшов з бізнесу і йому є куди піти. За владу він не тримається», – стверджує один зі співрозмовників «РБК-Україна», особа, що перебуває в близькому оточенні Порошенка.
Тому й цілком вірогідна реалізація вище акцентованого першого сценарію (відставка Кабінету міністрів на чолі із Гройсманом). Але, наголошує Безпалько, «у президентській команді, крім голосів за відставку, є ще одна проблема – знайти і призначити заміну Гройсману. «Поки заміною може стати лише хтось з чотирьох. Турчинов – його підтримає «Народний фронт». Луценко – під якого вкрай складно зібрати голоси в силу його нажитих ворогів через подання на нардепів. І Омелян або Коболєв– проамериканські», – перерахував співрозмовник «РБК-Україна». Серед можливих в.о. Прем’єр-міністра називали Степана Кубіва і Геннадія Зубка.
«Другий сценарій – заповнення вакантних посад міністрів і низка точкових ротацій в уряді, – зазначає Безпалько. – В цілому, такий варіант, який обговорюється в АП, передбачає п’ять кадрових змін в Кабміні. Перш за все, призначення міністра агропромислового комплексу, міністра інформаційної політики і міністра охорони здоров’я». Другий сценарій, зазначають джерела на Банковій, можливий, якщо президентській команді і прем’єру Гройсману вдасться домовитися про спільну роботу на результат під час президентських перегонів і спільний похід на вибори до ВР восени 2019 року.
І, нарешті, «третій сценарій, який активно розглядався частиною оточення Порошенко, але практично повністю втрачає актуальність – піти на дострокові парламентські вибори. Хоча начебто «Захід вкрай негативно ставиться до ідеї з достроковими виборами. Тим більше, що лідери «Народного фронту» обійшли послів і розповіли про катастрофічні наслідки перевиборів…Тема дострокових виборів вже закрита. Ніяких дострокових вже не буде».
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook