Cкільки областей залишиться в Україні? - Волинь.Правда

Cкільки областей залишиться в Україні?

Показати всі

Cкільки областей залишиться в Україні?

Віце-прем’єр- міністр Геннадій Зубко пояснив, чи доведеться в рамках адміністративної реформи укрупнювати області. Він також уперше публічно визнав, що колись доведеться переходити до  примусового об’єднання громад. Про це йдеться на сайті «Європейської правди».

Роздумуючи про об’єднання громад, Геннадій Зубко наголосив: «Ми хочемо прискорити процес об’єднання, і для цього пропонуємо можливість добровільного приєднання для міст обласного значення без проведення
позачергових виборів. Пропонуємо нові повноваження, інші можливості».

Окрім того, пояснив віце-прем’єр, «ми намагаємося уникнути політичного впливу на процес об’єднання громад, і для цього треба пройти цей процес якнайшвидше». Зубко також пояснив, «чому може змінитися кількість районів, але не потрібно змінювати кількість областей».

Згідно з його логікою, «якщо у громаду передається управління всім – освіта, охорона здоров’я, послуги тощо, – то на рівні району залишається тільки те, що стосується співпраці громад. Наприклад, районна лікарня, яка потрібна всім, або дороги між громадами. Той величезний адміністративний ресурс, який зараз є на районному рівні, стає зайвим, він просто дублюватиме роботу громад. Тому наше бачення – має відбуватися також укрупнення районів».

Але, підкреслив він, «обласний рівень – це інша історія. Якщо ми збільшуємо області, то це може впливати на сепаратистські настрої. Адже сепаратизм з’являється на рівні області, але ніколи не з’являється на рівні громади, навіть потужної. Тому ту структуру областей, яка визначена Конституцією, варто залишити. Це те, що будує фундамент цілісності України».

Натомість, переконаний Зубко, «потрібно переглянути повноваження областей. Це те, що передбачене змінами до Конституції – має працювати обласна або районна рада, яка має виконком, а практичний нагляд за законністю з боку держави при цьому здійснюватиметься префектом».

Відтак він висловився щодо того, коли у контексті децентралізації можуть бути ухвалені зміни до Основного Закону. Віце-прем’єр зазначив, щo «для зміни Конституції потрібно дві сесії, а ми вже підходимо до виборчої кампанії, і це не допоможе».

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook