Як повідомляє прес-служба УКРОПу,депутатка зазначила,що проект закону знайшов підтримку в залі через те,що його актуальність очевидна всім фракціям та народним обранцям,незалежно від політичної орієнтації. З її слів,серед позитивних аспектів документа – акцент на якісну освіту,підвищення заробітної платні вчителям та передбачення інклюзивної освіти для дітей з особливими потребами,яка досі не була предметом пошуку комплексних рішень.
Разом з тим,закон не забезпечує доступності освіти для усіх громадян,що передбачено Конституцією України. Йдеться про те,що діти з сільської місцевості окремих регіонів не матимуть можливості навчатися: через закриття малокомплектних шкіл вони муситимуть долати часом по 15 кілометрів до найближчої школи,щоб отримати знання.
“Також актуальною залишається загроза знищення професійної технічної освіти через перекладання тягаря фінансування відповідних навчальних закладів на місцеві бюджети. Більшість невеликих міст і селищ не мають можливості утримувати ще й освітні заклади,тому вони будуть просто закриватися,– зазначила Ірина Констанкевич. – Це,по суті,прихована форма перекладання відповідальності за зниження рівня профтехосвіти на місцеві адміністрації”,– сказала нардеп. Ірина Констанкевич також наголосила на необхідності збереження наукового потенціалу країни. Держава зобов`язана забезпечити належне фінансування і цієї сфери,адже через мізерну заробітну платню Академія наук лише за останні кілька років втратила понад 5 тисяч науковців. «Нинішня освіта у будь-якій своїй ланці,починаючи з дошкільного виховання і закінчуючи наукою,через хронічне недофінансування стала маргінальною»,– констатувала народний депутат.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook