Україна стала донором робочої сили - Волинь.Правда

Україна стала донором робочої сили

Показати всі

Україна стала донором робочої сили

Такий висновок робить нардеп Борислав  Береза. Про це він написав  у Facebook. Парламентар переконаний, що  у зв’язку з масовим виїздом кваліфікованих працівників    йдеться фактично  про національну катастрофу, – повідомляє «Волинська правда».

Береза констатує: «Україна стала донором. Стабільним донором робочої сили. Їдуть розумні та активні. Їдуть ті, хто повинні рухати країну вперед. Їде потенціал України. Їдуть профі – лікарі, програмісти, зварювальники, електрики, водії-далекобійники, викладачі, менеджери. Їдуть студенти та бізнесмени. Їдуть масово. А тепер я хочу послухати тих, хто всім задоволений і говорить, що все добре і жодної катастрофи немає».

На його думку, «на тлі стабільного демографічного спаду відплив професійної робочої сили і наукового потенціалу призводить до загальнонаціональної катастрофи. І, на мій превеликий жаль, наше вище керівництво не робить нічого, щоб цей процес припинити».

Відтак народний депутат резюмує: «Ситуація з науковим потенціалом у країні є катастрофічною. За даними Держстату, упродовж трьох останніх років: на 30% скоротилася кількість працівників наукових організацій;  на 48% знизилася кількість дослідників у них;  до 0,39% знизилася частка дослідників наукових організацій у загальному числі зайнятого населення;  до 4 разів збільшився розрив між рівнем витрат на наукові дослідження щодо ВВП в Україні та аналогічним середнім показником для країн ЄС (0,48% ВВП і 2,03% ВВП відповідно);  лише 0,16% ВВП виділено в 2016 році з бюджету на виконання науково-дослідної роботи».

Та найгірше те,  переконаний Береза,  що «подібна політика призводить до безповоротного відставання від інших країн. Наукові працівники і науковці виїжджають з України створювати щось в інших країнах, де їх цінують і надають для цього всі можливості».

Він пропонує фактичні підтвердження висловленому.  Абсолютна кількість регулярних інтернет-користувачів в Україні до кінця 2017 року зменшилася з 21,6 млн до 21 млн за підсумками першого півріччя, переважно через міграцію за кордон українців віком 18-45 років, повідомляє Інтернет Асоціація України на своєму сайті з посиланням на результати дослідження компанії FactumGroupUkraine. За інформацією Борислава Берези, «Україна втратила ще 600 тис. талановитих громадян. І ця проблема прогресує. Хоча все можна виправити. Для цього потрібно просто створити комфортні умови для життя і роботи громадян. Але бездіяльністю цього не домогтися».

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook