Всі постраждалі особи від укусів тваринами (або ослиненні шкіри),обов’язково проходять курс профілактичного антирабічного лікування,як єдиного засобу профілактики сказу у людини. Про це повідомляє Волинський обласний лабораторний центр.
Так,лише протягом вересня-жовтня поточного року зареєстровано 7 випадків лабораторно підтвердженого сказу у тварин: у В.Волинському (1 випадок),К.Каширському,Ківерцівському районах та м. Луцьку (по 2 випадки),половина з яких – свійські тварини.
Особливо напружена ситуація склалась в с. Метельно,Ківерцівського району,де підтверджено сказ у кота. В ході епідеміологічного розслідування встановлено,що невідомий кіт поводився агресивно та неспровоковано напав на 9 осіб. При цьому з котом контактували 6 осіб,4 з яких діти (віком від 5 до 16 років). В постраждалих діагностовано подряпини та укуси верхніх та нижніх кінцівок і шкіри обличчя,5 особам призначено курс профілактичного антирабічного лікування.
Напади тварини та травми отримані людьми при проведенні сільгоспробіт по господарству (обробка буряків,збір соломи),або при спробі взяти на руки та погладити невідомого кота.
Також,при обстеженні осередку сказу проведені подвірні обходи,в ході яких опитано майже 130 осіб,нових випадків контакту з даною твариною не виявлено.
Рішенням районної протиепізоотичної комісії село оголошено неблагополучним населеним пунктом по сказу,згідно якого у згаданому селі проводиться імунізація проти сказу домашніх тварин (на сьогодні щеплено 93 тварини).
В К.Каширському районі мали місце контакти з 2 скаженими лисицями. Епідрозслідуванням встановлено,що такі тварини втрачають відчуття страху,заходять на подвір’я,нападають на домашніх тварин та людей (як у с. Підріччя).
Враховуючи зазначене,фахівці ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України» застерігають про небезпеку контактів з підозрілими тваринами,надто дикими чи бродячими. Особливе застереження дітям: ні в якому разі не підходити до таких тварин,не годувати,не гладити їх. А при контакті з невідомою твариною,особливо при нанесенні укусу (або ослизненні шкіри) – негайно звернутись до медичної установи за місцем проживання для вирішення питання необхідності подальшого лікування.
Крім того,з настанням холодів бродячі тварини підходять ближче до житла людини,тому зростає ймовірність контакту з такими тваринами.
Вкрай важливо на місцях проводити імунізацію проти сказу всім домашнім тваринам,а в разі зміни поведінки тварини – ізолювати її та негайно звернутись до ветеринарів.
Вирішить питання боротьби з бродячими тваринами наявність притулків для тварин,але такий притулок є лише в м. Луцьку (де перебуває понад 300 собак).
Тому,радимо громадянам: завжди проводити щеплення своїм домашнім улюбленцям,а постраждалим від укусів тваринами — виконувати рекомендації лікарів,ні в якому разі не відмовлятись від щеплень,як єдиного запобіжного заходу від сказу.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook