У волинському виші відкрили нову спеціальність - Волинь.Правда
Показати всі

У волинському виші відкрили нову спеціальність

У Луцькому національному технічному університеті відкрили нову, нетипову для технічного вишу спеціальність. Тепер в політехнічному готуватимуть спеціалістів з прикладної лінгвістики.

Презентація нової  спеціальності відбулась у середу, 27 грудня, у приміщенні університету.

Набір на спеціальність «035 – Філолгогія (прикладна лінгвістика)» будуть проводити у новому навчальному році.  Тому абітурієнти 2018 року можуть бути першими студентами-філологами луцького «політеху».

Для вступу потрібно подати сертифікати ЗНО з української мови, іноземної мови та історії України чи географії (на вибір).

Отримавши диплом філолога, випускники ЛНТУ зможуть працевлаштуватися викладачем англійської та німецької мов, інформатики, програмного забезпечення, програмістом, перекладачем, розробником програмного забезпечення, адміністратором бази даних, інженером інформаційних систем чи веб-дизайнером.

За словами ректора ЛНТУ Петра Савчука, така спеціальність дуже потрібна для випускників технічних університетів. Бо відсутність мовної комунікації перешкоджає співпраці з іноземними партнерами.

«Сподіваюся, що за рік-два ви не впізнаєте університет і побачите, як ми прогресуємо в мовному питанні», – сказав ректор.

Також Петро Савчук розповів, що на нову спеціальність виділили 50 місць, з яких 10 – держаної форми навчання. Щодо вартості навчання для платників, то ректор зазначив, що вартість навчання буде визначена, зважаючи на ціни інших вишів, зокрема СНУ імені Лесі Українки.

«Будемо старатися, щоб в нас ціна була найнижчою не тільки на Волині, а й в порівнянні із навчальними закладами Західної України, – пообіцяв Савчук.

Завідувач кафедри української та іноземної лінгвістики Оксана Смаль зазначила, що унікальність нової спеціальності полягає в тому, що поряд із вивченням англійської та німецької мов, лінгвістичних дисциплін, студенти отримають підготовку в області комп’ютерних технологій, що в перспективі посприяє працевлаштуванню.

Також вона додала, що «родзинкою» навчання для філологів буде вивчення іноземної мови з волонтером Корпусу Миру Джейсоном Макрола.

Чоловік привітався і представився присутнім українською, але згодом все ж перейшов на рідну мову. Він розповів про прикладну лінгвістику, її розвиток та практичне значення для суспільства.

Джейсон Макрола навчатиме луцьких студентів два роки.

Стажуватися студенти зможуть в закордонних вишах. Зокрема, в Люблінському технічному університеті (Польща), Університеті Бірмінгему (Великобританія), Саксіонському університеті прикладних наук (Нідерланди), Вищій школі Східна Вестфалія-Ліппе (Німеччина) та інших.

 

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook