Незрячим та слабкозорим діткам розповіли, чому Святий Миколай є покровителем Луцька (ФОТО) - Волинь.Правда

Незрячим та слабкозорим діткам розповіли, чому Святий Миколай є покровителем Луцька (ФОТО)

Показати всі

Незрячим та слабкозорим діткам розповіли, чому Святий Миколай є покровителем Луцька (ФОТО)

У Луцьку провели екскурсію для незрячих і слабкозорих діток «Святий Миколай і Луцьке чудо: сторінками історії міста».

Захід, який відбувся у середу, 20 грудня відвідали 30 вихованців Крупівського навчально-реабілітаційного центру а також незрячі і слабкозорі активісти Генерації успішної дії.

Стартувала група екскурсантів від пам`ятника святому Миколаю біля Луцької міської ради, тут Менеджер КП  «Центр туристичної інформації та послуг» Ірина Ковальчук розповіла, що памятник встановили у 2000 році. Також вона зазначила, що також памятник святому Миколаю є в місті Миколаєві.

Далі екскурсовод памандрувала разом із дітками вулицею Лесі Українки в Старе місто.

«До наших днів зберігся лише Верхній замок, який ми зараз і побачимо», – зазначила вона біля схеми замку Любарта на вулиці Лесі Українки.

Також діти дізналися про кликуна, Братський міст, ринкову площу, церкву святого Миколая, яка згоріла в 17 столітті.

Закінчилась екскурсія біля замку Любарта. Тут екскурсовод розповіла присутнім, чому святого Миколая лучани вважають покровителем свого міста.

«У 1259 році до Луцька прийшли татари і хотіли захопити місто. Місцеві жителі вже не вірили в те, що зможуть витиримати облогу, бо закінчувався провіант. Всі були готові здатися, але останнє, що вирішили зробити – помолитись святому Миколаю. І сталось диво: піднялась велика негода, вітер і в таких умовах облога стала неможливою – татари відступили. Є ще одна версія, яка повязана з церквою. Чому люди молились саме святому Миколаю? Справа в тому, що на той час в місті було дві церкви: Іоана Богослова і церква Святого Миколая. Тому люди і звертались до цього святого», – розповіла Ірина Ковальчук.

«З цих пір Миколай вважається патроном нашого древнього міста. Його зображували і на середньовічних печатках і на сучасному гербі міста», – додала вона.

Учасники екскурсії були задоволені тим, що дізналися багато нового і цікавого для себе і гарно провели час     .

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook