Актори моделювали кілька не зовсім приємних ситуацій,які часом трапляються на вулицях міста Луцька. Героями першої зі сценок були перехожі,молода мама з дитиною,інвалід-візочник та невихований нетверезий чоловік,який у метушні вулиці штовхає молоду маму,не дає дороги візочнику,що поспішає на маршрутку,та грубить перехожим,які роблять йому зауваження. Цю сценку молоді люди програли кілька разів,і у останньому варіанті ображена молода мама шокує хулігана тим,що лагідно закликає його бути чемним і не палити на зупинці,і ця тактика має результат.
Друга сценка показує групу молодих людей,які не шанують старших,насміхаються над неповносправними та здатні на правопорушення. Актори наголосили на неприпустимості такої поведінки,яка на жаль часом є звичною у реальному житті.
Загалом,метою соціального проекту «Безпечний Луцьк: гендерний моніторинг центральної частини міста» є показати,що безпека життя у місті не обмежується лише охороною громадського порядку – це набагато ширше поняття,яке включає і стан доріг,і освітлення,інші елементи інфраструктури,і що найголовніше – багато чого залежить від поведінки самих містян.
«І ми це хотіли продемонструвати під час цих коротких сценічних постановок»,- сказала у коментарі «ВП» керівник інтерактивного гендерного театру «Дзеркало» Луцького педагогічного театру Ірина Чемерис.
«Не треба боятися хуліганів,але і не потрібно відповідати на хамство тим же. Можна,при нагоді,просто спокійно зробити зауваження,а загалом усім містянам бути чемними і доброзичливими,і тоді наше місто буде комфортним і безпечним»,- резюмувала учасниця театру «Дзеркало» Катерина Дядюк.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook