У Луцьку презентували інформаційну кампанію «16 днів проти насильства». Акція вказує на те, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини. Презентували проект сьогодні, 28 листопада, у Волинській обласній бібліотеці для юнацтва.
Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Інформаційна кампанія в першу чергу покликана ліквідувати це негативне явище в усьому світі.
Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.
Кожна п’ята жінка в Україні бодай раз у житті зазнавала фізичного або сексуального насильства, а ткож багато жінок стикаються з різними формами дискримінації за ознакою статі, віку, етнічними, мовними та іншими ознаками.
За даними національної поліції кожного року 94-95% постраждалих від насильства в сім’ї становлять жінки та дівчата. А за офіційною статистикою національної «гарячої лінії» з попердження домашнього насильства 32% усіх дзвінків були з повідомленнями про насильство вночі. Фізичне, сексуальне насильство здійснюють чоловіки-партнери, які проживають разом з дружиною.
«Наслідки від ґендерного насильства хоч і непомітні, але вони довготривалі , – розповідає голова правління організації «Велес+» Віктор Вальчук і зазвичай звертаються жінки за допомогою вже коли криза, коли тяжкий випадок вчинення насильства в сім’ї, а до цього часу вони роками терплять. І головною причиною не обов’язково алкоголь, він спрацьовує, як детонатор, а причини можуть бути зовсім інші – ревнощі, модель поведінки, що запам’ятався кривдником з його дитинства і т.д.».
Інформування про ці проблеми суспільству – головна мета цієї всеукраїнської акції. А ще, як зазначають представники організації «Велес+», потрібно донести її до народних депутатів , щоб вони все ж ратифікували проект закону «Про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами» (Стамбульська конвенція). Адже Україна досі за 6 років (коли була підписана ця конвенція, але не ратифікована) не зробила ніякий внесок у розбудову захисту прав жінок.
Часто таке насильство виникає у сім’ях, які опинились у важких життєвих обставинах, про це розповіла начальник управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Луцької міської ради Ліна Галан. «Ця проблема є досить важлива, актуальна і часом вона пов’язана з нашим менталітетом, побутом і нашими звичками. Якщо говорити мовою цифр, то у Луцьку зафіксовано 1548 звернень до поліції у зв’язку з насильством в родинах. Але це абсолютно неповна картина, бо багато приховують. А найгірше, що такі речі бачать діти».
Щоб скоординувати спільні зусилля соціальних працівників, громадських організацій та державних установ задля недопущення насильства у луцьких родинах, управлння рекомендуватиме на найближчій сесії Луцькради затвердити Программу надання інтегрованих соціальних послуг з питань сім’ї, дітей та молоді, попередження насильсьтва та протидія торгівлі людьми на 2018-2020 роки.
Цією Програмою закладатимуться кошти на створення кабінету корекційної роботи в першу чергу з кривдником також велику увагу приділятиметься роботі з дітками, які живуть у кризових, неблагополучних сім’ях. «Добре , що СНУ імені Лесі Українки цього року ввів нову спеціальність «Кризовий психолог», – каже Ліна Галан, бо ми матимемо кваліфікованих спеціалістів у цій сфері».
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook