Як Кідрук «прокачував» мізки, або «Божевільний марафон» дістався Луцька (ФОТО) - Волинь.Правда

Як Кідрук «прокачував» мізки, або «Божевільний марафон» дістався Луцька (ФОТО)

Показати всі

Як Кідрук «прокачував» мізки, або «Божевільний марафон» дістався Луцька (ФОТО)

62-ге із 100: Луцьк став черговим містом із сотні, де заплановані презентації нового роману популярного українського письменника Макса Кідрука. Приїзд письменника до Луцька  відбувся в рамках Всеукраїнського туру «100 міст НОІМ» на підтримку його нової книги «Не озирайся і мовчи» (НОІМ), що побачила світ на початку вересня. Це позажанрова історія з елементами трилера і соціальної драми.

Щороку восени український читач чекає на нове творіння від сучасного  письменника, мандрівника і популяризатора науки, автора нового жанру в українській літературі – технотриллера – Макса Кідрука. Цього року Макс вирішив провести презентацію наповну і розпочав у вересні свій «божевільний» стомістечковий марафонний тур великими та малими містами України.

«Ми робимо безплатний вхід для учасників наших презентацій, всі витрати беремо на себе. А вам потрібно тільки поширити інформацію про наш тур серед якомога більшої кількості людей. Бо читаюче середовище у малих містечках, районних центрах варте того, щоб там зустрічатись і презентувати свої книги», – звертається до своїх прихильників один з найбільш відомих та продуктивних українських письменників.

«Про квантову фізику говорити не буду», – відразу ж звернувся Макс до луцької публіки, проте чи дотримав свого слова майстер вмілого поєднання мистецтва і науки, дізнавалась «Волинська правда» вчора, 27 листопада, на презентації його книги, що відбулася в обласній науковій універсальній бібліотеці імені О. Пчілки.

Але перш, ніж перейти до розповіді про сам сюжет нової книги, Кідрук розповів фанатам його творчості і його неперевершено-цікавих презентацій про суть самого туру, про навкололітературну тусовку, про його гордість – буктрейлери, анонсував новий роман, але, звичайно, не обійшлося без фізики.

«Після зустрічей з читачами і прочитаних відгуків на мої романи,  я зрозумів, що читач має певний поріг сприйняття науки у художніх книгах , – розповідає письменник, – тому я вирішив романам залишити художність, а усі наукові пояснення втиснути у рамки презентацій».

Тому поціновувачі його творчості почули про паралельні світи, про усвідомлення нами часу. Бо у своїх романах він не зраджує собі і  завжди старається опиратися на наукове підґрунтя. Те ж саме виявилось  і в новій історії «Не озирайся і мовчи». За наукову основу тут взято книгу фізика Браяна Гріна.

 

 

Максим говорить, як і пише, – легко, цікаво, з безліччю прикладів, просто і зрозуміло про складне, про наукові відкриття, таємничі історії минулого.  Бо тільки Кідрук може такі фізичні  величини як, наприклад, часово-просторові відношення порівнювати зі скибками батона, час – з крижаною глибою, а атоми – з малинкою і чорничкою.

Проте новий роман «НОІМ» не про паралельні світи, а про актуальні соціальні питання сьогодення, такі як: булінг (агресія підлітків, цькування у школі ), самотність, розрив між поколіннями і т.д. “Не озирайся і мовчи” – нова спроба автора пізнати світ очима підлітків.

Для рекламування своїх книг Кідрук чи не вперше в Україні почав створювати буктрейлери до них. І уже за кілька спроб досяг авторського відео.

«Я горжусь цим відео, бо воно не піратське, а авторське, – зізнається Кідрук. – Знаєте, що я зрозумів? Не можна непрофесійним акторам дозволяти відкривати рот в трейлері».

Ще одна мета «божевільного марафону Україною» – підготувати читачів до виходу нового роману Кідрука «Де немає Бога» – історії про те, як поводяться семеро вцілілих в авіакатастрофі у «білому полоні» снігової та крижаної імли, про те, що робить нас людьми, що сильніше – мораль чи релігія. Ідея, на яку Макса надихнула інформація про авіакатастрофу 28 листопада 1979 року, виникла ще у 2012-му, але тоді, за його зізнанням, він не відчував себе здатним реалізувати її. Передбачають, що книга вийде з друку вже на початку наступного року.

 

 

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook