Патріарх Російської (Руської) православної церкви Кирил припускає, що світ і РФ очікують суворі випробування. З приводу цього «пророцтва» розмірковує колишній лучанин, а зараз проректор Острозької академії Петро Кралюк на сайті «Радіо Свобода». При цьому професор наголошує, що РПЦ була й залишається ідеологічною (зрештою, й політичною) структурою Росії.
Попередньо Петро Кралюк нагадує, що ще «в далеке Середньовіччя, коли завдяки перенесенню митрополичого осідку з Києва до Москви, відбулося підняття останньої. Саме православ’я санкціонувало експансію Московії на східноєвропейських теренах. А в часи Російської імперії РПЦ, будучи синодальною, фактично стала частиною державного апарату. Православна ідея» сприяла просуванню Росії на Балкани». А відтак констатує: «Навіть у часи Радянського Союзу, зокрема із 1943 року, РПЦ фактично стала інструментом у руках радянської влади, витісняючи небажані конфесії, наприклад, греко-католиків у Західній Україні, а також проводячи на міжнародній арені потрібну для СРСР політику «боротьби за мир».
Роздумуючи про сьогодення, професор підкреслює, що з розпадом СРСР «РПЦ повернула собі місце провідної ідеологічної інституції в Російській Федерації. Водночас ця церква через підконтрольні їй структури забезпечує «духовну єдність» на просторах колишнього Радянського Союзу, діючи в інтересах Росії. Не даремно вона останнім часом пропагує ідею так званого «русского мира». Зберігає свій вплив російське православ’я і в Україні, де діє так звана Українська православна церква Московського патріархату, котра фактично є філією РПЦ. І поки діятиме така філія, Україна значною мірою буде прив’язаною до Росії».
Тож, переконаний Кралюк, словесна еквілібристика Кирила (зокрема недавня, коли російський патріарх відзначав свій 71 день народення) не випадкова. Відтак він цитує лідера РПЦ:«Треба бути сліпим, щоб не бачити наближення грізних миттєвостей історії». А відтак зазначає: «Що це за «грізні миттєвості», глава РПЦ не уточнив. Але є в цих словах і страх, і певна пересторога. Чи не є це натяком на те, що в російської влади є проблеми? І проблеми серйозні. Її «запас міцності» помітно зменшився. А найближчим часом може стати критичним».
На думку професора волинянина, «Кирило, а разом з ним і російський політичний істеблішмент бояться, що «простого росіянина» можуть звести з «путі істинного» діячі культури, мистецтва, які «несуть народу спокусу і гріх, збивають людей з пантелику». Патріарх вказує, що багато представників російської інтелігенції «повторюють помилку попередників, які довели країну до загибелі – революційних подій 1917 року». А наостанок Петро Кралюк риторує: «Може, справді Кирило до Дня гідності й Свободи в Україні напророкував у себе, в Росії, революцію?»
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook